| Hyacinth a întrebat:

De ce mai sunt primiti la scoala copiii nevaccinati? Acum ca a fost aprobat vaccinul pentru categoria lor de varsta, n-ar fi mai bine sa facem scoala un mediu sigur? In California deja se intampla asa si e foarte bine.

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Pentru ca acei parinti din Românica sunt cam inchisi la minte si nu ii lasa pe copii sa faca vaccinul, de asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns (pentru Hyacinth):

Da,dar copii nu au nici o vina, poate ei vor sa faca vaccinul, dar nu sunt lasati de parinti...

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns (pentru Hyacinth):

Man, nu trebuia sa spui asta, acum o sa superii cativa utilizatorii "destepti" de aici si te vor ataca, multe fete mari pe site-ul astahee hee

| florin926481f a răspuns (pentru Hyacinth):

Sti ce e aia libertate?
Cum sa spui asemenea aberatie, nu ma intereseaza ca esti pro sau contra vaccin dar cred ca am aflat deja cine e primitiv.

28 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca lumea e impartita in 2 : vacinistii si anti-vaccinistii si cel mai greu poti schimba la un om gandirea! Deci nu se va intampla prea curand ca toti copiii sa fie vaccinati asta daca nu va deveni lege, cand le lege numai ai ce sa faci.
Insa e un subiect foarte sensibil din pacate, daca vaccinurile (eu sunt pro) faceau cu adevarat treaba ATUNCI VIRUSUL SARS-COV2 NU SE MAI LIPEA, vaccinurile pentru bolile copilariei de de ce faceau ca bolile pentru care erai vaccinat sa nu le mai poti face?
Imi pun mari semne de intrebare ca pro vaccinist care este scopul lor daca ele nu creaza cu adevarat o imunitate astfel incat sa numai faci boala...

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca copii nu au risc major sa moara, sau sa ajunga pe aparate de respirat, daca se infectaeza cu covid.

| relian a răspuns:

Aia in California is cam dusi cu pluta laughing la ei mereu trebuie sa fie altfel decat in rest,dar asta nu arata ca mereu is lucruri bune,plus de asta aia sunt indoctrinati de generatii,daca le spui de boli de rahaturi pun botu ca robotu laughing
La ei orice trebuie sa fie altfel si masinile si alimente totul,pana si aerul asa cred ei acolo este mai bun laughing de parca aerul sta pe loc nu circula,dar cum am spus gradina omenirii e mare rau laughing incap in ea tot soiul de oameni,ca specii nu le putem numi laughing

Eu as intreba ce cauta l; a scoala copii vaccinati laughing ori sa isi faca scoala lor separat laughing tare ma tem ca asa o sa ajungem,ca pe vremuri cu negrii,nu aveau voie sa intre unde erau albi,asa o sa se intimple si cu ideile astea regresiste,pentru ca omenirea se pare ca o ia la vale, dar au de tot si tu odata cu ei laughing

Sa te intreb, cum iti permiti sa pui asemenea intrebari? Ar trebui sa se dea o lege ca astia rasisti, pentru ca tu esti rasist sa fie pedepsiti., auzi frate ce cauta copii la scoala, au venit cumva in casa la tine?

| gabicoo a răspuns:

Pentru că suntem o nație de oameni ai peșterilor, înguști la minte și mari specialisti în 5G și știintele medicale!

| Lioana a răspuns:

Pentru ca nu traim sub dictatura inca.
Dar civilizația a intrat intr-o perioada de regres, drepturile omului se incalca tot mai mult, asa ca nu mai e mult pana acolo.

| Digikey a răspuns (pentru Lioana):

Uite o forma mai usoara:
https://observatornews.ro/......40534.html

| Lioana a răspuns (pentru Digikey):

Stiam de stirea asta. Dar de ce mi-o trimiti mie? Eu sunt de acord cu tine.

| Lukasssz a răspuns:

Ce efect avers de la vaccin? vaccinul e de ani buni de la prima epidemie de sars cov!

| Lukasssz a răspuns:

Sincer am, incredere in stiinta, tu poti sa ramai cu "Dumnezeu" al tau.

| Lukasssz a răspuns:

Unde ai vazut tu asta? Ai un link ceva?

| dinaprilie a răspuns:

Ce/ar fi sa va luati de mana si sa va aruncati de sis…

| Digikey a răspuns:

Din moment ce vaccinul nu impiedica infectarea si nici transmiterea virusului despre ce mediu sigur vorbim?

| Lukasssz a răspuns (pentru Digikey):

Vaccinul nu impiedica transmiterea virusului, dar faci o forma mai usoara daca te infectezi.

| Digikey a răspuns (pentru Lukasssz):

Infectati dar cu forme usoare, asa pot raspandi virusul peste tot cu pasaport.
Numai mediu sigur nu l-as numi.

| Lukasssz a răspuns (pentru Digikey):

Daca se vaccineaza un numar mare de oameni atunci vor face forme usoare! Dar na, nu toti vor sa se vaccineze din pacate.

| Digikey a răspuns (pentru Lukasssz):

Multi au trecut deja prin boala si au facut forme usoare fara vaccinul minune.
Vaccin care isi pierde 60% din eficienta dupa 5 luni daca le dam crezare studiilor din Israel.

| Lukasssz a răspuns (pentru Digikey):

Aia care au trecut prin boala au imunitate doar 6 luni.

| Digikey a răspuns (pentru Lukasssz):

In ultimele luni au aparut studii independente, adica care nu au primit bani de la Pfizer care zic de imunitatea naturala mai buna si de durata mai mare decat cea data de vaccin.
Sunt cazuri foarte rare de reinfectare dupa trecerea prin boala chiar si dupa 12 luni.

| Lukasssz a răspuns (pentru Digikey):

Ar trebui sa faca in felul urmator, daca ai vaccin si faci o forma severa(sunt rare cazurile) atunci sa poti sa primesti tratament, iar daca nu esti vaccinat sa te lase sa suferi... ce zici ti-ar convenii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că fiecare părinte/ tutore are dreptul de a alege dacă al lui copil va fi sau nu vaccinat, la fel cum fiecare copil are dreptul la educație asigurată de stat.

| andreipaskk1 a răspuns:

Sincer e foarte bine ca nu ii primeste pe aia nevaccinati ca deja in Bucuresti e raspandita rau boala si mai comenteaza astia din partide ca sunt numere false da sincer sunt prosti stiu vreo 3 oameni care au coronavirus

| nemesmeda a răspuns:

Pai in California posibil daca esti alta nuanta de piele sa fii impuscat, asa e? Muta-te acolo. E spre binele tau, insa nu obligi pe nimeni sa se vaccineze.