| benny a întrebat:

De ce merita basescu sa ramana in continuare presedintele romaniei?

Răspuns Câştigător
| Danielbc a răspuns:

Stii vb aia,, tara e frumoasa pacat ca e populata''? e cea mai adevarata vb.multi prosti sunt in tara asta...si cel mai rau e ca astia voteaza.ar trebui sa se de-a un test si daca il iei ai dreptul la vot.toti sa dam testul ala, mie nu mi se pare normal ca unu care sta in afara tari si nu stie ce e aici sau unu care se uita la stiri 2 min si nu stie ce si cum sa aiba dreptul sa imi hotarasca viata pentru ca alegerile au un rol important in viata fiecaruia.nu e normal ca unu care e tinut de parinti si nu stie cum e viata sa voteze, sau unu care a fost pus de pdl sau oricare alt partid si are un salar de peste 3000 ron/euro sa imi dicteze viata pentru ca astia oricum nu stiu adevaratele probleme.da oameni politici fura/mint etc. dar mai mult ma enerveaza gandirea infecta a oamenilor de rand. daca oamenii ieseau in strada la fiecare tampenie a politicienilor, daca oamenii nu votau PDL-ul dupa ce stiau ca au furat, daca oamenii nu il alegeau pe base de 2 ori, atunci oameni politici nu isi mai permiteau sa fie asa.cand au iesit oamenii in strada boc si ai lui au dat inapoi daca ieseau si mai multi pleca boc si base! Romania nu va fi niciodata o tara frumoasa, bogata, buna.de ce? pentru ca sunt prea multi prosti.sunt mai multi prosti decat destepti iar prostii din cate ai observat si tu, dicteaza vietile desteptilor

131 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pentru ca in tara orbilor chiorul e rege.

| MMihai a răspuns:

De ce merita basescu, sa rămână în continuare președintele României?
== nu ar trebui ca ...basescu sa rămână în continuare președintele României.

| benny explică:

Tu nu ai treaba cu realitatea. Daca basescu pica in toamna se vor face alegeri prezidentiale, deci nu va veni nici crin nici ponta, Romania va alege

| benny explică:

Si banii din UE pentru Romania unde sunt?

| benny explică:

Ungurii au decis soarta romaniei!

| PinkPanther a răspuns:

Nu merita, dar daca te uiti la alternativa... eu o sa votez sa ramana, deoarece, daca pleaca:
tara noastra o sa treaca de partea rusilor (care or sa ne f*ta la greu), pierdem fondurile europene,
o sa fie eliberat nastase din inchisoare si ma busur sa vad macar pe unu din ei dupa gratii,
oricat de rau ar fi cu basescu, alternativa e si mai rea.

| PinkPanther a răspuns (pentru PinkPanther):

Pe langa astea usl-ul vrea sa distruga toate gruparile care lupta conta coruptiei, din asta ne putem da seama cat de sinceri sunt. deci dintre 2 rele il prefer pe ala pai putin rau

| benny explică (pentru PinkPanther):

Esti clarvazator?

| PinkPanther a răspuns (pentru benny):

Poate clarvazatoare. Si nu trebuie sa fii clarvazator, trebuie doar sa citesti printre minciuni. Oricum sunt toti o apa si-un pamant. Dar sa prefera sa nu ajungem curvele rusilor, mai bine a europei

| benny explică (pentru PinkPanther):

Hai ca ai zis-o pe asta laughing mai zice unu mai sus sa alegem raul mai mic laughing
Asta e Romania si nu ai ce sa ceri mai mult

| ROB3RT89 a răspuns:

Dar cine a zis ca merita? Nu mai merita nimic acest individ...

| floresdemayo a răspuns (pentru ROB3RT89):

Fir-ar să fie, gând la gând! Coincidentă! Aceeasi intrebare mi-am pus-o si eu! Sunt de acord cu ultima ta afirmatie. Complet de acord!

Răspuns utilizator avertizat
| floresdemayo a răspuns (pentru denis988):

Nu, nu vreau nici pe ei. Sincer. Nici pe Antonescu! Vreau o schimbare substantiala si...benefică.

Răspuns utilizator avertizat
| benny explică (pentru denis988):

Si mai tarziu o sa vezi ca Romania a fost vanduta ca pe jucatori laughing

| ROB3RT89 a răspuns (pentru floresdemayo):

Da,se mai intampla! Sa nu crezi acum ca daca avem opini identice se va schimba ceva! Cartile sunt deja facute si nu va fi o schimbare majora in favoarea noastra! Cat despre @Elena4467, zici ca e total paralela cu relitatea...

Răspuns utilizator avertizat
| benny explică (pentru ROB3RT89):

Am pus intrebarea asta ca am vazut multi sustinatori ai lui basescu si vroiam ca ei sa raspunda

| floresdemayo a răspuns (pentru denis988):

Cu Becali am intra in istoria omenirii (ori in cartea recordurilor, in materie de presedinti imprevizibili laughing
Nu de alta, dar are gura aia mare si, uneori/deseori, ii mai scapă si...perle negre, iar asta iti pătază imaginea, ca român. N-am nimic contra bisericilor (si crâsme/baruri, banci, shaormerii, covrigării se fac la tot pasul, de ce-as avea ceva cu bisericile? Pe langa asta, au si viitorii preoti, "bieții" de ei...un serviciu). Imi place, ai asezat agricultura DUPĂ construirea bisericilor, deci mai intai sa ai biserica, ca sa te rogi ca sa-ti meargă bine cu agricultura. Merge frate! daca nu te rogi, nu-ti rasar zarzavaturile si restul laughing

| benny explică (pentru denis988):

Daca USL distruge tara PDL ce a facut pana acum?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru benny):

Pai sunt destui, mai multi decat crezi! Ei isi vad interesul propriu, cum fac toti sustinatori lui care arunca cu noroi in stanga si in dreapta pretizand ca romanii sunt lenesi si betivi.Cica domnu presedinte ne-ar fi salvat de ce era mai rau, ce argument plauzibillaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Danielbc a răspuns (pentru denis988):

O fi sau nu o fi ponta plagiator dar nu el are case de milioane de euro cum are basescu, nu ponta era printre cei mai bogati oameni cand am scapat de comunism ci basescu.dar atunci cand nu stii pe ce lume esti pentru ca te tin parintii sau ai un salar mare(pe pile pentru ca daca aveai inteligenta nu faceai un astfel de comentariu)nu prea stii ce e in tara asta

| WhatheWow a răspuns (pentru Danielbc):

" Daca, copiezi o persoana se numeste plagiat; daca copiezi mai multe e cercetare!"

Răspuns utilizator avertizat
| Danielbc a răspuns (pentru denis988):

Inseamna ca ai invatat sa furi! asta inseamna.un profesor are maxim 900lei...el nu a invatat? dar un medic rezident care tot timpul invata si munceste si are un salar 800lei, nu invata nu? ai dreptate profesorii si medici rezidenti sunt mult mai slab dotati intelectual fata de directorii de la diferite firme pusi in functie de PDL.un profesor nu a avut,, norocul''sa de-a bac-ul la 25 de ani si sa devina ministru ca cel PDL-ist.ma mir cum nu iti e rusine de lipsa ta de bun simt inteligenta. daca vine USL-ul e dezastru? da ai dreptate, e un adevarat dezastru ca pensionarii primesc banii inapoi si e un adevarat dezastru ca s-au dat deja la salariati 8%, dar daca PDL-ul si base vin inapoi totul va fi iar bine, abia astept sa mai scada din pensii si sa moara batranii, si sa mai se scada din salarii ca de...ce le trebuie oamenilor mancare da-i dracul, si abia astept sa mai inchida spitale(asa a zis base ca vrea sa faca atunci cand se intoarce)pentru ca e floare la ureche sa mergi 50/100km la un spital.da,e o necesitate ca poporul sa se sacrifice, nu mai sunt bani de pensii, salare, spitale nu mai sunt bani! si totusi udrea a facut telegondole printre blocuri, piscine care nu pot fi utilizate, drumuri care sunt facute doar 3%, totusi basescu are o avere de 800.000 euro, fata lui are un apartament de 1000.000 euro, blaga si-a dublat averea, videanu si-a mai facut o vila foarte scumpa, banuiesc ca si ei au strans cureaua nu? eh cam asa e cand ai creierul cat o aluna.bye

| benny explică (pentru Danielbc):

Frate iti bati capul degeaba cu astia fara creier. ei cica daca ramane basescu va fi super bine, o sa vedeti cum ne va fu-te chiorul dupa referendum laughing

| benny explică (pentru Danielbc):

Total de acord cu tine avem de suferit din cauza unor prosti.

| Danielbc a răspuns (pentru benny):

Stii vb aia,, tara e frumoasa pacat ca e populata''? e cea mai adevarata vb.multi prosti sunt in tara asta...si cel mai rau e ca astia voteaza.ar trebui sa se de-a un test si daca il iei ai dreptul la vot.toti sa dam testul ala, mie nu mi se pare normal ca unu care sta in afara tari si nu stie ce e aici sau unu care se uita la stiri 2 min si nu stie ce si cum sa aiba dreptul sa imi hotarasca viata pentru ca alegerile au un rol important in viata fiecaruia.nu e normal ca unu care e tinut de parinti si nu stie cum e viata sa voteze, sau unu care a fost pus de pdl sau oricare alt partid si are un salar de peste 3000 ron/euro sa imi dicteze viata pentru ca astia oricum nu stiu adevaratele probleme.da oameni politici fura/mint etc. dar mai mult ma enerveaza gandirea infecta a oamenilor de rand. daca oamenii ieseau in strada la fiecare tampenie a politicienilor, daca oamenii nu votau PDL-ul dupa ce stiau ca au furat, daca oamenii nu il alegeau pe base de 2 ori, atunci oameni politici nu isi mai permiteau sa fie asa.cand au iesit oamenii in strada boc si ai lui au dat inapoi daca ieseau si mai multi pleca boc si base! Romania nu va fi niciodata o tara frumoasa, bogata, buna.de ce? pentru ca sunt prea multi prosti.sunt mai multi prosti decat destepti iar prostii din cate ai observat si tu, dicteaza vietile desteptilor

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dar cine a zis că merită? Eu una, nu-l vreau. Să moară toti hingherii! N-am milă de ei!

| WhatheWow a răspuns:

Pentru ca e " smecher " si ne " face " pe toti!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea nu merita sa mai ramana presedinte
Dar nici C.Antonescu nu prea ma incanta sa fie presendite...
big grin
Orcum, cred ca o sa fie demis Base happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita".

Răspuns utilizator avertizat
| Fiction a răspuns:

Deoarece cu ajutorul lui Ponta si Antonescu, putem spune pa Schengen, pa Europa, adio multor lucruri.

| benny explică (pentru Fiction):

Nu zau? alt clarvazator care vede dinainte ce se intampla

| Fiction a răspuns (pentru benny):

A spus la televizor.Ma rog, se vede ca habar nu ai.Te-ai uitat macar pe un program cu stiri? Oricum..nu mai conteaza, tara asta e aproape pierduta.Sa vedem, o ridica Antonescu tau cel drag? Sau Victor Plagiatul?

| Dumnezău a răspuns (pentru Fiction):

Urinez cu bolta pe tot ce inseamna apropieri de Inalta Poarta de la Bruxelles.Schengen-ul nu aduce niciun real beneficiu romanilor de rand.La fel nici statutul de membru al UE.Si,ca sa nu zici ca sunt, vezi dom'le...un uslamist rau, urinez cu bolta si pe Inalta Poarta de la Kremlin, mai ales pe NKVD-istul Putin. Vreau izolare totala internationala.Cu cine dracu votez in acest caz?

Apropo, 80% din romani n-ar fi cu nimic afectati de un eventual impeachment sau excludere din Europa,ci doar pseudo-intelectuali cocliti,precum HRP, Tismananu, Papahagi, Vlad Zografi sau Mita Neamtu sau Baconski, tripati cu laturi ortodox-legionaroide periculoase.Romania n-are nevoie de UE, coeziune si apropiere de clica asta de aparatori ipocriti ai unei false democratii si mai ipocrite.UE nu este nimic decat un organism parcimonic (sic!) de strangere sub egida sa a unor state pline de naivitate.

| Anita_Any_1979 a răspuns (pentru Fiction):

Exact!

| xBya a răspuns:

laughing puteti schimba 100 si unu de presedinti si aia pot sa va mareasca salariile, sa fie corecti si cinstiti, sa nu fure, practic sa faca orice va imaginati voi ca ar ajuta tara asta si tot degeaba ar fi. Atata vreme cat romanii semi-analfabeti vor continua sa faca lucruri 'pe la spate' si se vor comporta ca un neam de tarla (ca asta si sunt de fapt) poate sa vina si mama dracu ca tot nu rezolva nimic. Cea mai mare problema e la noi si nu spun ca e bine ce fac ei, ca doar se comporta ca niste romani adevarati. Asa popor, asa conducator.

| ReadAllAboutMe a răspuns:

Nici nu merita.laughing Am auzit la stiri si a spus ca a fost demis adica....nu va mai fi presedinte.happy Pt mai multe informatii cauta pe internet.big grin

| CeaCuMasca a răspuns:

Nu merita.

| Chio9 a răspuns:

De forma.

| shippuden a răspuns:

Nu merita da cine crezi ca merita laughing

| benny explică (pentru shippuden):

La momentul actual nu merita nimeni laughing mai bine fara presedinte.

Răspuns utilizator avertizat
| TroolGheoerghe a răspuns:

Basescu e inger pe langa Ponta, Antonescu, Iliescu si altii!

| benny explică (pentru TroolGheoerghe):

Basescu e un marinar betiv laughing

| TroolGheoerghe a răspuns (pentru benny):

Si ce daca niciodata no sa tin cu imputiti de comunisti!

Răspuns utilizator avertizat
| deyutza135 a răspuns:

Deoarece mai are doi ani. nu murim doi ani

| benny explică (pentru deyutza135):

Cred ca glumesti laughing sau nu locuiesti in Romania

| CeaCuMasca a răspuns (pentru deyutza135):

Sa mori tu?

| Shatteredx a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Sa mori tu?

| Addaa1998 a răspuns (pentru deyutza135):

Ba chiar murim
La cata nesimtire are

| Loveyourself a răspuns:

Deci voi vreti sa ne intoarcem inapoi in timp? sa fie comunistii la putere din nou? il vreti pe Iliescu inapoi? omul care a distrus tara asta cu ani in urma si nea bagat intr-o criza de neam c*acat p noi....nu vedeti ce fac oamenii astia cu noi, USL-listii
nu vedeti cum minte Ponta de ingheata toate apele acum vara?
cum spun mincinosii astia ca mergem din ce in ce mai bine si UE-ul se ingrijoreaza pentru ca noi ca megerm mai rau ca Grecia
Sincer ma bucur ca a ramas basescu pentru ca omu asta a facut atatea pentru tara asta!
cica i s-a furat 6 milioane din pensie! doomle da cata pensie ai avut tu 20 de milioane cat ai avut?
Nu fiti prosti!

| benny explică (pentru Loveyourself):

Prietene tara asta a inceput sa se duca de rapa de cand a venit iubitul tau basescu si in al doilea rand nu vine usl si iliescu la putere asa ca sa stii si tu si in al treilea rand iliescu nu a taiat salarii, pensii, alocatii, locuri de munca nu mai exista, marire taxe si impozite, etc. dar ce sa intelegi tu daca spui ca basescu a facut multe pentru tara.

| TroolGheoerghe a răspuns (pentru benny):

Pai si vrei sa iei un diavol si sa pui altu?

| TroolGheoerghe a răspuns (pentru benny):

Si ce ma tu conduci tara? si daca ma faci homosexual ai incurcato ra nici nu stii cam centura verde

| wallent1n a răspuns:

Sa nu credeti ca daca se schimba presedintele, o sa fie mai bine... Democratie este atunci cand puterea este impartita la mai multe persoane, deci daca vreti o tara mai buna trebuie sa schimbatzi tot Parlamentu.

| rutanklan a răspuns (pentru wallent1n):

S a votat aia si nici acum nu s a pus in aplicare. Mama lor de javre.

| floresdemayo a răspuns (pentru wallent1n):

Da, cam asa. Dar tu crezi ca se poate?

| wallent1n a răspuns (pentru floresdemayo):

Eu nu pot, tu nu poti, dar NOI TOTI sigur am reusi!

| MyToXicRoMaNcE a răspuns:

NU MERITa...e un escroc

| benny explică (pentru MyToXicRoMaNcE):

Degeaba nu merita el si e un escroc ca lumea tot pe el il prefera.

| MyToXicRoMaNcE a răspuns (pentru benny):

Asa crezi tu

| anytzza97 a răspuns:

Nu prea merita niciunul dintre ei sa fie presedinte... Sper ca la viitoarele alegeri sa candideze Ungureanu. Dar oricum mai bine Base decat Crin!

| benny explică (pentru anytzza97):

De ce il preferi atat de mult pe base?

| KamyGirl a răspuns:

Basescu nu merita sa ramana in continuare presedinte! Cei care nu merg la vot,indiferent de motiv,vor fi luati drept basisti. Si in primul rand, astazi se voteaza daca VA IESI sau NU, nu inseamna ca daca va iesi vor intra USL-ul la conducere! Alea vor fi alte alegeri pentru presedintie. Si ca tot se vorbea despre UE.e o minciuna, Basescu sustine chestia asta doar ca sa sperie romanii, si sa tina cu el! Deci, singurul merit al lui Basescu este acela de a fi DEMIS!

| benny explică (pentru KamyGirl):

Iti bati capul degeaba, acum cateva luni strigau jos basescu si acum il pupa in c*r. Asta e Romania nu ai ce sa ceri mai mult

Răspuns utilizator avertizat
| Necunoscutul548 a răspuns:

Daca ramana nu iesim din UE.
deci...

| benny explică (pentru Necunoscutul548):

Adica daca pica basescu Romania iese din ue? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Necunoscutul548 a răspuns (pentru benny):

Daca vine USL Ue ne spune adio

| benny explică (pentru denis988):

"Base era democratie" ai dreptate fiecare a facut ce a vrut in tara asta, un pic de ordine nu ar strica

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns (pentru denis988):

Cand te-a fatat mama ta de stii despre comunism.

| Necunoscutul548 a răspuns:

Sa inteleg si eu:
Tu vrei USL.Adica vrei comunistii?
Bravo tuturor care au zis Da-l afara pe TB

| benny explică (pentru Necunoscutul548):

Eu vreau sa pice basescu mai departe vedem ce se va intampla