| LanguageMaster a întrebat:

De ce multe dintre cărțile de drept pe aceeași tematică au 2 sau mai mulți autori?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca sunt mai multi autori le este mai usor, fiecare scrie doar o parte din carte, se documenteaza doar privind capitolele pe care le scriu si o termina mai repede.
Apoi se pot consulta asupra unor teorii sau probleme controversate expuse in carte, in asa fel incat sa sustina teoria mai buna si sa rezolve problemele cat mai bine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca scriu mai multi autori la ele, dar nu-i chiar asa, sunt multi care scriu singuri

| TheMaker a răspuns:

Fiindcă nu se poate pune monopol pe intelect.