| keikey81 a întrebat:

De ce nu a rezistat regimul comunist din 1990?

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Salut.Din pacate pe acest site nu se pot cere rezolvarea Temelor.Deci nu ti pot raspunde mai mult.

Dar Te pot sfatui sa. cauti pe net...
incearca sa afli de ce au cazut si din celelalte tari cumuniste. ok?
succes!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In 1990 nu a fost regim comunist in Romania, a fost mai mult un fel de ghiveci, asezonat cu de toate, inclusiv cu un pic de democratie si de anarhie.

| VadTot a răspuns:

Daca Ti e dor de Comunism, poti sta linistita Inca Ne aflam sub un comunism cu mult mai periculos de cel din 1990 despre care spui tu..cu toate ca nu prea dai detalii!
DEci? Apropo cati ani ai?

| keikey81 explică (pentru VadTot):

Am 14 ani si am nevoie pentru o tema.

| VadTot a răspuns (pentru keikey81):

Salut.Din pacate pe acest site nu se pot cere rezolvarea Temelor.Deci nu ti pot raspunde mai mult.

Dar Te pot sfatui sa. cauti pe net...
incearca sa afli de ce au cazut si din celelalte tari cumuniste. ok?
succes!