| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu se practică, în America, răstignirea pe cruce a ucigașilor, a tâlharilor și a violatorilor? NNu sunt adeptul pedepsei capitale, doar întreb din curiozitate. Ar fi mai eficient decât curentatul, împușcatul și celelalte variante de pedepse cu moartea. Voi ce ziceți?

21 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca exista ceea ce se numește drepturile omului

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

In sua?laughing)
pedeapsa cu moartea in niciun caz nu e un drept al omului respectat))
sa nu mai spun de cate alte drepturi nu sunt respectate, imigrantii nici nu primesc avocat din oficiu cand sunt deportati

| sierra1 a răspuns:

"De ce nu se practică, în America, răstignirea"

știi vreo altă țară cu asemenea practici?

TeribiluleNefilim - inceracă o propunere legislativă

| gabicoo a răspuns (pentru sierra1):

Arabia Sauditâ!

| gabicoo a răspuns (pentru sierra1):

Pentru apostazie pedeapsa e crucificarea! Știu sigur!
Plus:
Caută pe ro. wikipedia "drepturile omului în Arabia Saudită" și vezi că una din pedepse e crucificarea!

| sierra1 a răspuns (pentru gabicoo):

Wiki:
"pedeapsa capitală poate fi impusă pentru o serie largă de infracțiuni...prin decapitarea cu sabia,[13] lapidare sau plutonul de execuție,[14] URMATĂ de crucificare."

deci ceea ce crucifică e un corp gata mort

| DarthNiger a răspuns (pentru sierra1):

Pai ce rost mare are sa il crucifice gata mort? e ca si cum ai da foc la un cadavru ca sa il omori.

| sierra1 a răspuns (pentru DarthNiger):

Dragule, nu te certa cu mine, citește ce scrie in link-ul de mai sus și nu mai te intreba despre rosturi

| Bizon95 a răspuns (pentru gabicoo):

Dragut raspuns ai dat, daaaaaaaa in islam practicile BARBARE sunt la ordinea zilei... exemple
taiat mana si piciorul pentru hot
taiat penisul pentru adulter
MISOGINISM CAT CUPRINDE PE TOATE GAURILE
INCLUSIV **URA PURA** IMPOTRIVA FEMEILOR:
CIRCUMCIS FETELE DE LA VARSTA DE 14 ANI angry
(li se taie clitoris-ul sa nu mai aiba orgazm extern NICIODATA
apoi li se coase vaginul pana la casatorie, ca sa nu poata nimeni altcineva sa le dezvirgineze)

concluzia, muta-te in islam, o sa fie exact cum iti place tie
OBSCEN, GROTESC si MAI ALES BARBARIC!

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Alah este cel mai rău dumnezeu de care am auzit vreodată. Nici măcar sumerienii nu erau așa de cruzi. Eu mă gândeam la crucificare pentru traficanții de carne vie, ca să-i descurajeze.

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper ca nu te superi daca te corectez!

Allah e cel mai bun D-zeu care exista... pe bune!
insa ideea e MULT, MULT MAI REA DECAT CRESTINISMUL:

Allah este atat de frumos ca este EXTREM DE EFICIENT in a atrage si apoi li se spala creierul TOTAL tuturor islamistilor... este atat de bine facuta ideea ca reuseste sa converteasca oameni folosind numai Facebook

acum, folosindu-se ideea de mai sus, islamismul si mai ales legile islamice SUNT EXACT CUM AI SPUS TU, sunt INCREDIBIL DE MISOGINE, EXTREM DE CRUDE, GROTESTI SI BARBARE, si sunt aplicate tocmai pentru ca oamenilor li s-a spalat creierul

solutia e atat de eficienta ca merge pana la obtinerea FOARTE USOARA a fanaticilor sinucigasi

pe scurt:
Allah E CEL MAI *PERICULOS* LUCRU CARE EXISTA! sad

| DarthNiger a răspuns (pentru sierra1):

Nu se cearta nimeni cu tine, nu inteleg de unde ai tras tu conlcuzia asta laughing

| sierra1 a răspuns (pentru DarthNiger):

"Pai ce rost mare are sa il crucifice gata mort? "

cum spuneam, intreabă-i pe legiuitorii arabi, nu pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca s-ar revolta populatia.
Sau pentru ca se moare prea greu, si se plictisesc calaii.
Sau e prea rudimentar... ia imagineaza-ti cine mai poate sa suporte sa bata niste cuie in om.
Cam sadic, omule... laughing

| chuckmanson a răspuns:

Tu in ce era trăiești ba?
Ar trebui să faci o vizită pe la Spitalul 9!

| ibaal a răspuns:

Cica o sa fie in Romania ordonanta de urgenta pe tema astalaughing

| anonim_4396 explică (pentru ibaal):

Deci o să-i răstignească și o să-i tragă în țeapă, ca în Evul Mediu?

| Syrten a răspuns:

De ce s-ar complica cu atâtea treburi? Și plus de alta e prea macabru. prea mult chin

| anonim_4396 explică (pentru Syrten):

Dar atunci când îi spânzură nu se chinuie?

| LoremIpsum a răspuns:

E o conspiraţie împotriva producătorilor de cruci.