| AlexDorinel a întrebat:

De ce oamenii de la tara majoritatea votează cu PSD, pe când cei de la oraș votează partidele de dreapta, PNL/USR?

16 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Ptr ca oamenii de la tara stiu cumva ca stanga tine cu poporul, cel putin stanga adevarata, stie doctrina dreptista ca omul de rand nu conteaza.
Ceilalti se dau moderni si zic ca daca-s moderni trebuie sa fie de dreapta, si uite acu dreapta ce ne facu cu facturile.

| gabicoo a răspuns:

De ce nu iei o pauza?
E frumos afara. Iesi cu o gagica sau macar la o bere.

| Mirel4412 a răspuns:

Dorinel, nu te baga in politica ca aici e un teren periculos, lasa oamenii mari sa se gandeasca la lucrurile astea.

| InYourPants a răspuns:

Sunt mai prosti

Răspuns utilizator avertizat
| InYourPants a răspuns (pentru AlexDorinel):

Și la tara sunt cei mai prosti oameni

| Mosotti a răspuns (pentru InYourPants):

Si aia care au votat PNL cat de destepti au fost? Ce au votat? Facturi triple la iarna la caldura, gaze, curent, deci astia-s mai prosti.
Desi au fost avertizati inainte ca asa va fi, ei tot asta au votat.
La tara poate cumva s-ar sti ca stanga adevarata e pentru omul de rand, nu ca dreapta.
Insa sigur ca PSD nu prea e stanga, dar macat cu numele e.

| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

De e cel mai infect partid? Si dupa ce facu PNL acum, cum e?

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns (pentru InYourPants):

Tataie uraste toate partidele.

| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

PSD a marit salariile in Euro daca analizezi bine, ca, cu sal ala luai mai multi Euro.
Ce n-a facut PSD este sa si existe real acesti bani, in sens sa taie din pensiile speciale si sal nesimtite, sa reduca mult evaziunea fiscala, sa puna impozit progresiv ca in toata UE.

Deci poti sa zici ca putin le-a marit fara cap, si in urma la asta s-au scumpit alimentele mai mult decat maririle, deci puterea de cumparare a scazut, asta e adevarat.

Insa daca era PSD acum, nu se scumpeau in halul asta utilitatile, nu conteaza ca e la nivel mondial, noi nu avem salarii la nivel UE.
Plus ca acum guvernu poate bloca preturile daca vrea, dar nu vrea, exista aceasta posibilitate.

Noi aveam petrolul si gazele noastre, nu ne int pe noi ce era la nivel mondial, stiai?
Dar le-am vandut la UE ca prostii.
Si ce mai luai de la rusi m ai ieftin, si aveai caldura, curent, gaz la pret f bun fara sa te in problema mondiala.

Aia e.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pentru ca lipsa de educatie, popa si primar pesedisti, ei nu stiu decat ca pesedeul da si ceilalti iau/umfla preturile, atit.

| YesorNo a răspuns:

Pentru ca PSD le-a dat batranilor pensii mai mari. Pe ei asta ii intereseaza, sa vada la ei cresterea. In schimb cei de la oras, aici nu ma refer la batrani, au alta viziune, ei vor schimbare in toate.

| Anonimhqhqhhsjsa a răspuns:

3 pachete de faina si zahar