| simpluEu. a întrebat:

De ce politicienii ascund aceasta posibila dominare a Romaniei de catre masoni? De ce mass-media nu recunoaste asta? De ce sa iesim la pensie la 70 de ani:O, pentru ca asa a zis Banca Mondiala care e a francmasonilor? De ce Romania e totdeauna corupta? De ce, de ce?

Răspuns Câştigător
| miriam a răspuns:

Este cam greu sa raspundem in locul altora, nu cred ca noi putem stii ce este in capul acestora si sa dam vreun raspuns.

11 răspunsuri:
| mariusres a răspuns:

De ce pui tu botul asa usor la toate siturile conspirationiste si la ce zic coruptii din BOR? Dragul meu, tu esti cel mai manipulat dintre toti. Daca sustii ca Romania e condusa de masoni adu dovezi ca asa pot sa zic si eu ca tu esti spion sub acoperire FBI ca asa am citit eu nu stiu unde... Iar la pensie iesi cand vrei, dar in functie de perioada de pensionare vei primi si banii cuveniti. In Romania munca fortata e interzisa. Daca nu vrei sa muncesti stai acasa sau deschide-ti o afacere proprie. Vezi cum inghiti toate galustile conspirationiste? Foloseste-ti creierul ca nu degeaba il ai.

| mariusres a răspuns:

Theone, pun pariu ca esti ceva pustan de liceu care a citit si el 2-3 rahaturi pe net si acum crede ca o facut cacatul praf.
hai sa-ti spun ceva. cei mai mari inghit pe cei mai puternici.asa e de cand lumea, asa va fi intotdeauna. ratatii, inadaptatii, puturosii si scursurile societatii dispar primii(romania e exemplul perfect de tara periferica, fara putere si care nu a facut niciodata istorie +plus ca mai suntem si saraci si needucati pe deasupra). americanii si europenii se pisha cu bolta peste romani pentru ca isi permit, intelegi? si tu ai face la fel, dar tu cum esti mic si neinsemnat ai impresia ca cineva te asupreste( masonii, evreii, si mai stiu eu ce dusmani imaginari ai)

| mariusres a răspuns:

Theone, oamenii cu carte multa au facut istorie. Mascaricii conspirationisti despre care vorbesti isi refuleaza in cartile lor tocmai invidia pe acesti oameni mari. Sunt exact ca tzatzele de la piata care o barfesc pe Ioneasca ce haine "urate" are, dar de fapt ele si le doreau de mult timp sa le aiba. Stii povestea cu vulpea si strugurii happy
Inecarca sa fii mai obiectiv. Lumea nu inseamna doar alb si negru asa cum sustin unii papagali. Iar daca ai fi fost un om matur sau educat ai fi stiut deja treburile astea ( de aici si intuitia mea ca esti doar un pustan)

| mariusres a răspuns:

Theone, ai dreptate, asa e. poporul roman e manipulat in ultimul hal deorece majoritatea, pulimea, masele sunt proaste si needucate. Asa se intampla si la noi, si in SUA si in Germania si unde vrei tu doar ca la alte nivele.
Dar tu gresesti in momentul in care spui ca nu stiu ce masoni si conspirationisti pun la treaba fel de fel de masinatii. Aia nu sunt masoni, aia sunt doar oameni puternici care isi permit sa faca ceea ce fac si isi urmaresc interesul. Si mai mult, inclusiv la nivel inalt exista disensiuni, rivalitati, lupte. De aia e greu de crezut ca TOTI cei de sus ar putea ajunge vreodata la vreun consens(lupta pentru putere se duce de la cel mai mic la cel mai mare. nu exista nicio bariera intre "masonii" tai si oamenii obisnuitit. societatea e construita pe trepte). Sunt si ei tot oameni, nu extraterestri happy. Exact la fel ai face si tu daca ai fi in locul lor.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva.Chiar la religie am de facut un proiect despre chestia asta.
Ca Romanica noastra e corupta... e altceva...cu ce sunt totalmente de`acord... dar pana la francmasoni e caaale lunga.

| simpluEu. explică:

1. in primul rand fbi-ul e condus tot de catre masoni... daca nu stiai...2.nu cred ca trebuie sa iti aduc exemple...ci uitete la realitatea de zi cu zi... dc la tv sunt numai stiri cu crime? dc avocatii dau drumul tuturor criminalilor si baga la puscarie numai mosnegi de 80 de ani? dc Romania e cea mai afectata de criza financiara? si acesta este doar inceputul.P.S.nu mersi uit p site-uriIle B.O.R.

| simpluEu. explică:

Cristi21 tata...esti un adevarat romanlaughing)laughing)laughing))dc iti este frica de adevar? sau tu esti o persoana din aceea ce merge la stadion si tipa "m..."echipei adverse...si dupa terminarea partidei te mai si bati p acolo... felicitari...

| simpluEu. explică:

Cristi tata acum mi-ai demonstrat ca esti degeaba...nu sunt un pustan asa cum zici tu...si nu am citit 2-3 rahaturi...si in plus acei oameni care scriu asa zisele rahaturi cum le numesti tu...sunt oameni cu carte muulllllllllllta... ceea ce tu nu ai invatat niciodata.deci nu stiu cum sa ma explic... dar frica isi face aparitiawinkinguite de asta romania nu a rezolvat nimic niciodata si nu a facut istorie... din cauza unor oameni "inteligenti" ca tine.

| simpluEu. explică:

Din tot ce mi-ai zis tu cristi...stiu doar ca iti adresezi o singura intrebare. CE POT FACE EU? asa e? sau... ce intrebare mai e si asta...cand "eu"adica tu... vrei doar sa iti traiesti viata...si sa mori degeaba cu aceeasi minte p care ne-a bagat-o ceausescu in cap. uite ca ajung la vb ta...ca americanii se pisha p noi...si stii dc? pentru ca suntem un neam de ceausisti care nu vrem sa aflam adevarul...stam inchisi in tara noastra condusa numai de inapti, de fosti comunisti, de spagari si de alte rase care mai de care mai "jmekeri".

| simpluEu. explică:

Pana una alta daca iti mai trece frica ia si citeste asta:http://www.scribd.com/......u....poate ai sa iti mai schimbi parerea cristi.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Pentru ca sunt speculatii, conspiratii care dau bine la public.
In rest, realitatea e cea in care traim, care se vede zilnic. Studiaza problema actuala, citeste despre capitalism si vei afla cateva raspunsuri.