| anonim_4396 a întrebat:

De ce se face propaganda anti vaccinare? Am vazut scris si pe asfalt, in parc "Nu va vaccinati". Pe cine intereseaza sa faca propaganda, sa scrie pe jos asa ceva? Ca doar nu-mi iau borcanul cu vopsea la orice plimbare prin parc, in rucsac, ca asa ma plimb eu.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza prostiei si a limitarii intelectuale.

| Wr3nch a răspuns:

Pe cei prosti care is nemultumiti de restrictii.

| Celcestietot a răspuns:

M-ai prins de data asta laughing

| NunuNini a răspuns:

In general, haimanale care distrug tot, indiferent in ce cred. Lipsa educatiei ii face sa se simta viteji.

| tonyc7 a răspuns:

Majoritatea oamenilor se tem de vaccin. Nimeni nu garanteaza pentru el pe termen lung. Doar pe termen scurt, ca iti ofera o protectie anti-Covid, insa doar temporar.

| anonim_4396 explică (pentru tonyc7):

Și de asta se apuca sa scrie pe jos, cu vopsea? În ce fel e treaba lor dacă ma vaccinez sau nu? Mie nu mi-e frica, ma vaccinez de 20 de ani de f multe chestii: yellow fever, hepatita AB etc. Niunul nu e permanent, trebuie refăcut periodic cu Booster. Și la început e la fel:prima doza azi, peste o luna rapel etc. Ma deranjează ca se apuca de scris pe jos toți retarzii (din punctul meu de vedere nu au deloc minte, nici măcar nu se chinuie sa se informeze asa cum trebuie, preiau totul de la alți idioți și mai mari fără sa filtreze deloc infornatia). În fine, dacă după tine este ok sa scrii pe jos doar pentru ca ai tu reticente...

| mi25 a răspuns (pentru tonyc7):

Se tem deoarece isi dau cu parerea toti neavenitii.
In plus, specialistii se rezuma la cateva vorbe la nivel stiintific, fara sa le spuna oamenilor clar:
1. Cei care se vaccineaza nu au o imunitate completa. Unii, putini la numar, nici nu fac anticorpi.
2. Cei care se vaccineaza pot face boala, dar mai usoara, care de cele mai multe ori se trateaza acasa ca o raceala.
3. Orice vaccin are si unele efecte adverse, dar care sunt infinit mai mici decat efectele pozitive.
4. Nici un vaccin nu-ti ofera protectie completa si permanenta. De ce ar trebui sa facem vaccin antigripal in fiecare an?

Răspuns utilizator avertizat