| Stropdeploaie a întrebat:

De ce sunt acceptati penalii Romaniei in Parlamentul European?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru că cine se aseamănă se adună.

| romeo78 a răspuns:

Naiv sunteți! Chiar acum e scandal în parlamentul european cu un europarlamentar vechi, nu i-am reținut țara, care pentru a primi mai mulți bani, a făcut acte false.
Spuneți "penalii României"! Vă întreb care? Dacian Cioloș care și-a folosit funcția de europarlamentar la agricultură pentru a lua fonduri europene pentru afacerea sa din Cluj? Ludovic Orban, achitat de un complet ilegal declarat de 5 judecători și acum îi este frică să nu facă procurorul DNA un recurs la achitare? Victor Ponta, care are dosarul Colectiv, dosarul cu mina. Dragnea judecat pe ceva care să întâmplă în orice instituție publică, angajarea rudelor și cunoștințelor!
Dar, vă întreb, de ce nu se întâmplă ca în străinătate, dacă se dovedește că a furat, îl faci penal, de ce nu se recuperează nici un ban? Dacă aveți o vârstă, poate ați auzit de legea ilicitului, când dacă erai prins, erai condamnat, dar te lăsau și sărac. A fost chiar caz, când a fost condamnare la moarte pentru ilicit!
Ori, acum strigăm penali, intră la pușcărie și iasă la fel de bogați, dar mai dau și statul în judecată pentru rele condiții de detenție, câștigând alți bani de pe spinarea noastră!
Deci, despre ce penali vorbim? Sau credeți că s-a născut în România corupția?

| Stropdeploaie explică (pentru romeo78):

N am dat un nume exact ..Chiar pentru a nu fii considerat un psd.ist. sau Rezist! Toti sunt niste Corupti! CE mai degraba merita dupa gratii nicidecum sa ocupe un loc in parlament! Cu salarii fabuloase si pensii speciaIe! Iar un copil de rand are o alocatie de 20 de euro! Intr o tara cu un popor educat! Parlamentarii nostri erau de mult dupa gratii! Dar mna. noi stam si inghitim in sec! Fiecare se descurca cum poate! Daca furi o paine esti inchis 7 ani! Dar daca furi 100.000 de euro. Primesti o condamnare cu suspendare! Super. tara Romania! Sau in cel mai fericit caz. se da o OUG~Si scapi nepedepsit!

Corrupted from all over the world! Romania is your home!

| romeo78 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Pentru că dacă furi o pâine ești un nimeni!
Dacă furi 100000 de euro, nu îi furi singur! E un lanț, iar tu ești veriga ultimă! Nimeni nu se leagă de tine, pentru că, dacă te bagă la închisoare, tragi tot lanțul după tine! Ori așa primesc cu suspendare! Suspendarea este pentru tăcerea și liniștea lanțului!

| ziftode a răspuns:

Pe scurt, din cauza ca nu exista legi europene impotriva la asta, iar penalii sunt trimisi oficial, LEGAL de catre rrominica, asa ca sunt obligati sa ii accepte, ca nu au nici un mecanism prin care sa ii respinga

| oz_1736 a răspuns:

Cine stie ce nota de plata ne asteapta, niste ordinari ca ei o pot accepta.

| Misteryy a răspuns:

Dragul meu, motivul pentru care nu avem raspunsuri bune este pentru ca nu punem intrebarile potrivite, parlamentul european este o mizerie si un gunoi, iar toti cei care il sustin si cred in U.E sunt bolnavi de incultura si de simplitate.