| F3d0x a întrebat:

De ce sunt mai putine femei in domeniile stiintifice exacte?
Aici ma refer la domeniul IT,Inginerie etc,Matematica, Fizica etc.
Oare le este atat de frica fetelor sa foloseasca matematica la locul de munca?

2 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu sunt putine, eu am prietene la facultati de info unde is 30 de fete si 2 baieti intr-o grupa

| alex495 a răspuns:

In mate fizica si it sunt destule. Eu vad la Brasov la universitate. Si la ing electrica si telecomunicatii sunt cam jumate fete. La ing mecanica unde am facut eu si astea de inseamna masina de orice tip nu prea sunt. Mna sa nu si rupa unghiutele la practica cand schimba placutele de frana rolling on the floor