| anonim_4396 a întrebat:

De ce tot intarzie trenurile CFR? Problema asta exista de cativa ani, de ce nu se iau masuri? Sau ce masuri s-ar putea lua?

1 răspuns:
| Kinda a răspuns:

Salut situatia CFR e una fragila, sunt putine trenuri si functionarea lor e proasta si dificila fiind foarte vechi, nu se iau masuri pentru ca nu au cine sa ii inlocuiasca, cel mai probabil bani trimisi ca sa se remedieze probleme sunt furati, iar trenurile intarziu cu diferite motivuri in mare parte e vina defectiunilor.