| AlexDorinel a întrebat:

De ce un partid ca AUR,anti sistem, anti restrictii,anti vaccin,anti dezvoltare, anti europenizare, anti globalizare, întra în parlament și mai are și susținători?

58 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul este foarte simplu: a intrat in Parlament fiindca a fost votat de peste 5% dintre alegatori.
Si a fost votat de acestia fiindca asa au socotit de cuviinta, ca AUR le reprezinta cel mai bine ideile si interesele.

| darrio2007 a răspuns:

Esti depasit rau de aceste probleme. Mai bine ai schimba stema aia de la poza, daca tot nu le ai cu politica.

| Violleta2022 a răspuns:

Ma intreb, de ce alegi sa pierzi timp pretios punand intrebari politice, care nici macar nu le intelegi, in loc sa pui mana serios pe carte si sa inveti pe rupte, ca fara aia nu ai sanse sa razbesti in viata?!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Poate dintre putori, ca-n realitate sunt copii care invata pe rupte, ca sa ajunga ceva in viata.
Faptul ca nu-i vezi tu, este pentru ca stai unde nu trebuie, pe forumuri, discutand politica, pe care nici macar nu o intelegi.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Vezi ca ai procentajul gresit! Poate la scoala unde esti tu, ca la liceele bune se ajunge si la olimpiade

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Eu vad cu ce mediis e intra la medicina si -aia rupt cartile si invata, cate 12 ore si in weekend.
Daca purotile de la liceele slabe nu invata, asta nu mai are importanta, ca vor ingrosa radurile somerilor sau ale muncitorilor necalificati care culeg asparagus si capsuni prin Spania sau Germania.

| RandomJ a răspuns (pentru AlexDorinel):

Din pură curiozitate, ești în gimnaziu sau la liceu?

Răspuns utilizator avertizat
| RandomJ a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu mai contează, am văzut mai sus. Sunt și eu licean, dar mă interesează viitorul meu mai mult decât să fac politică. Da, mă interesează cum crește calitatea vieții și salariul minim net, dar în rest nimic

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Asa-i cu liceele proaste, nu invata nimeni, dar te asigur ca la cele bune si foare bune, se toceste pe rupte, ca altfel nu ar ajunge sa intre la facultati cu 9 si 10, sau la olimpiade internatioanle, fiind chemati sa faca facultati in America sau alte tari din lume.
Ce auzi tu, este doar din zona in care te invarti, adica copii mediocrii si slabuti, care nu invata, tarandu-se prin liceu doar ca sa-l termine.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Eu vorbesc de copii DIN Romania, care au sanse si sunt chemati la facultati din strainatate pentru ca sunt copii extraordinari, care au invatat pe rupte si au ajuns olimpici internationali! Alora li se ofera sansa sa studieze in strainatate pe gratis!
Dar sunt din astia si in Romania, la toate liceeel foarte bune, care intra direct la buget cu medii de peste 9.50, aceia sunt cei care invatat serios to timpul anului, nu care pierd timp inutil pe forumuri.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Dorinele, iar bati campii?
Eu vorbeam de tine si de copii din Romania, nu de cei de afara.

| minrest a răspuns (pentru AlexDorinel):

De asta nu sti nimic, in nici un domeniu; pentru ca nu inveti, si crezi ca nici ceilalti nu invata.

| Feri5 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dumnealui spune că în ziua de azi nimeni nu mai citește o carte! Nasol.

Răspuns utilizator avertizat
| Feri5 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Hai, lasă prietenii tăi bețivi!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Feri5):

"dumnealui" are numai 16 ani si este o oaie care copie intocmai ce fac prietenii, raportand totul la nivelul prietenilor.
Asemenea copii ajung adulti mediocrii, care nu se pot baza niciodata pe propriul creier sau propria decizie, din lipsa cunostintelor si a insecuritatii... (iarta-ma ca ma opresc aici, dar nu-i locul si nici topicul sa dezbatem acest subiect).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca asa se intampla in momente de criza. Extremiștii castiga teren.

| gabicoo a răspuns (pentru suntserios):

Lasă măi că nici USR-iștii tăi nu sunt mai breji!

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Foarte bine spus, exact asa a fost si in anii 30, in criza extrema, lumea nu mai are incredere in clasa politica si voteaza una din extreme, nazistii (care e liberalismul extrem de fapt), sau comunistii.
Deci se repeta istoria! Si AUR stie cam ce vrea omu, si se da ca face chestia aia, daca-s f multi contra vaccin si restrictii, sunt si ei cei de la AUR.

Si cum oamenii sunt indoctrinati sa nu voteze socialistii, voteaza nazistii care-s cel mai mare rau posibil.

Si sunt antivaccin si antirestrictii si asa din ideologia lor, ca nu le pasa de oameni, nazistii niciodata nu au pasare pentru om, vezi ce a fost in Brazilia unde e un nazist la putere, l-a durut in pix de oameni in ceea ce priveste covid.

E f ciudat ca noi nu avem partid de stanga! Stanga, nu social-democrati.
Ca vad ca extrema dreapta avem adica AUR.

| Mosotti a răspuns:

Pai cum sa nu aiba sustinatori cand majoritatea-s antivaccin si anti restrictii? Se dau si ei cu ce vrea poporu ca sa castige sustinatori.
Plus ca se dau pentru familia clasica si-s contra lgbt (homo si restul) tocmai ca stiu ca multi oameni sunt asa, si de acolo vin sustinatori.

Aia cu antieuropa si antiglobalizare este ceva bun, pentru ca daca esti pro europa inseamna sa fi sluga europei, sa faci ce vor ei, sa le dai tot ce ai, lucru care nu e deloc bun, nu te vei dezvolta niciodata asa, ca nu au ei acest interes, politica ta ti-o fac ei din pacate.
Care a fost conditia sa intri in UE? Sa dai tot ce ai, resurse, pamanturi si restul, deci sa ramai fara nimic.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca rusii sunt experti in destabilizare si manipulare. Taica Putin nu baga bani degeaba incoace...

| minrest a răspuns:

Rapunsul e in intrebare, l-au votat acesti anti-, care de fapt sunt considerabil mai multi decat cei ce au votat AUR.

| Holiday a răspuns:

In situatii de criza, prostul se refugiaza in extremism.

| gabicoo a răspuns:

Ca să se mire Alex Dorinel!
winking
Viitorul user al anului 2021!
laughing

| Lukasssz a răspuns:

Acei sustinatori sunt la fel de prosti ca cei din AUR

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns:

Uite, în orașul Graz, al doilea oraș din Austria, o candidata a Partidului Comunist a devenit primar. Se pare că lumea s-a saturat de demagogii neo-liberali.

Răspuns utilizator avertizat
| Sky7 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pnl si usr sunt la cutite. daca ii bagi in aceeasi oala inseamna ca nu traiesti in tara asta.

Răspuns utilizator avertizat
| octav005 a răspuns:

De smecheri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E incredibil cati sustinatori au. Asta este populatia, ia aminte. De unde sa stiu eu de ce? Asta este populatia, ia aminte.

| chuckmanson a răspuns:

Pentru că majoritatea populației României este imbecilă.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Pentru ca este mai usor sa crezi in conspiratii decât sa vezi adevărul. Oamenilor dintotdeauna le-au plăcut conspiratiile, iar cu acest partid au tot dreptul sa creadă in continuare in ele. Asta-i părerea mea cel puțin.

| relian a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Deci aia cred pe ploiticienii AUR ce le zic.Dar tu pe cine crezi? Tu crezi pe aia din PNL sau pe care ii crezi corect?

Acum te intreb stii tu ca aia in care tu crezi nu te mint? Iai verificat tu personal?
Asa cum tu crezi in oamenii tai,la fel cred si aia in oamenii lor.
Faptul ca tu crezi in altceva aia nu inseamna ca tu ai dreptate sau ca in ce crezi tu asa si este.
Ar putea la fel de bine ca adevarul sa fie la aia laughing
Istoria mereu a aratat ca aia ce au fost singuri si au avut idei,sau care spuneau adevarul,mereu au fost considerati nebuni,sau mai stiu eu cum.
Asta pentru ca incearca sa arate adevarul oamenilor, pentru ca omu zi de zi este indoctrinat cu ce vor cei care conduc, asa ca tie deja tiau format un drum, asta nu e deloc alegerea ta, tu esti ca si copilul ala ce merge la biserica fara ca el sa aleaga.

Cand ajunge mare este deja format si gandirea lui e aia ce i-a fost trasata, nicidecum alegerea lui sau gandurile lui.

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru relian):

Scuza-ma. Nu cred ca dacă ești vaccinat, îți mai creste încă un cap. ‘))) Sau ce prostii zic aia.

Da. Ai dreptate. Dar nu când este vorba despre un virus care omoară oameni, iar ei zic ca nu, nu-i adevarat.

Nu conteaza cu cine țin eu. Pentru ca nici tu nu mi-ai spus cu cine ții tu. Dar aceasta este părerea mea despre AUR.

| relian a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Eu nu sunt in RO sincer habar nu am cine is aia ce fac pe acolo laughing.
Nici nu stiu ce au zis, de crescut capete, alea is povesti.Am vazut chiar doctori care bateau campii cu povesti de genul asta.
Indiferent ce omu ar baga in el,nimic din ce maninca,din ce baga in organism nu o sal modifice pe el nici fizic si nici genetic.

ca de ar fi fost asa eram de mult altfel decat aratam acum sau poate nici nu mai eram.
Eu am vrut sa arat ca de fapt balamucul asta este facut de clasa politica,nu de specialisti in domeniu medical.
Aia dinc e eu am observat initial au inceput laughing aia au inceput scandalul,apoi cand au vazut ca iese naspa sau retras,dar au ramas politicienii care ce stiu aia de boli? Acu pe bune,ce stie PSD,PNL,AUR etc,aia nici nu stiu ce au invatat in meseria lor,dar alte chestii si mai ales chestii microscopice.
Normal si logic stii cum ar trebuie sa se procedeze? Sa iasa in fata specialisti,dar sa arate,nu doara din gura si sa zica asa este boala,asta face,de ce este cauzata etc.
Dar cu dovezi nu gargara si nu sa iasa aia medici cu functii publice,ca si aia is tot mana in mana cu politicienii.

Spunea cineva pe aici ca Becalii nu stiiu ce a zis ca el da bani sa aduca nu stiu ce chestii,ca se trezise cineva si a zis ca ar exista ceva medicamente sau ceva de genu asta.

Becalii daca vrei sa stie adevaru,ca are bani,poate sa isi cumpere un microscop,sa isi inchirieze ceva medici care mais tiu una alta si sa priveasca la microscop,asa o sa vada is virusuri sau nu-s.

Boala este,o vede mai toti,dar una este sa vii sa spui ca nu stii,dar cauti sa afli si alta e sa vii sa spui gata asta e,fara sa arati,fara sa discuti.
Vii si vrei sa obligi oamenii la ce?
Eu nu am nimic cu nimeni,dar uite pe ala de Pfizer, ala lua premiu Nobel pentru chestia asta cu vaccinuri, acu iese si spune ca vaccinurile nu-s bune.
Adica ce sa mai crezi? Astai dau decalaratii dupa cum bate vantu laughing si atunci sai cred pe aia de la PNL sau de la AUR? nu cred pe nici unu.

Virus care omoara oamenii ai vazut tu voorusul ala? Tu spui ce zic aia de care iti plac tie.
Uite mama bolnava grav cu inima are covid si e ok, adica are simptome, dar n-are probleme cu respiratia cu ce zic astia.
Are simptome mai toate fara alea de respirat, a si lesinat dar e ok.
Am mai vazut inca vreo 5-6 asa, deci undes aia mortii?
Sa verifici cauti sa afli cati au murti in fiecare an de toate bolile de batranete etc anual, inainte de balamucul asta si de dupa 2019.

Eu iti pot spune de pe acum,is mai putini morti total decat in anii trecuti,deci pentru ce balamucul asta?
Astia urmaresc ceva,ce? Asta urmeaza sa aflam,asta daca om afla vreodata.
Daca vaccinul ala iti face rau? De regula nu ar trebs a faca rau,dar problema nu e de facut rau sau bine,problema este de natura morala,sau ca te forteaza fara sa fie nevoie,sau cand nu-i necesar.

Sa te oblige cineva la chestii ce nu are raspuns clar asta este impotriva libertatii tale.
Cum adica nu am voie sa ies noaptea afara? Pai cine is astia frate,cine se cred,is stapani pe planeta sau pe orasu ala pe aer, pe ce?

Despre asta este vorba, azi taci si nu spui nimic, accepti, maine la fel, ei vad ca s e poate si uite asa ajungi sluga la argat laughing

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru relian):

Unchiul meu lucrează la Pfizer, so cam stiu ce se învârte pe acolo. ‘))

Politica n-are legătura cu lumea medicală. Și atât timp cât in toată lumea se intampla ce se intampla in Ro, este cam clar care-i faza. Eu cel puțin am întâlnit câteva persoane care au murit de covid.

In orice caz, avem păreri diferite. Nu am de gand sa lungesc aceasta Conversație. ‘) O zi frumoasa.

| relian a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Asa este nu lungim, pentru ca tu nu accepti realitatea.Lucra unchiul tau la aia, ce portar.eu vorbwesc de cei care conduc compania tu spui de avioane.
Pe de alta parte cine va spus voua ca peste tot in lume e la fel? Eu nu port masca nicaeri,nici in magazine nicaeri,deci nu te obliga nimeni sa porti masca,nu mai vorbim despre vaccinuri.

Deci care e aia in toata lumea ce spui tu? Ba mai spui ca in toata lumea se intampla ce s e intampla in RO,pfff esti indoctrinata rau.

Am mai spus,vreti pe verificate? Da nr de whatsapp spune la ce ora vrei sa ma duc la mall,sau la ce magazin vrei tu, eu iti dau camera si iti arat cum merg oamenii, cum merg eu.

Dar voi nu, voi credeti si ascultati pe aia ce apar la tv, eu daca nu apar la tv, daca nu-s politician si va spun ca nu se intampla in toata lumea asa nu credeti nici daca va dau camera sa vedeti.

Deci ai dreptate nu are rost sa lungesti ceva cand vezi ca nu ai cu cine.Cand o sa acceptati realitatea din lumea asta, poate atunci o sa dea si RO inainte macar putin, Sinteti rupti de lume, de realitate.

Acu esti si doctor ai vazut oameni morti de covid.stii tu ca de aia au murit, ori asa au pus unia diagnosticu? Ei daca e dupa altii, nu veni cu povesti.Numa bine.

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru relian):

Pentru ca in alte tari sunt vaccinați 80%. ‘)) Nu ca la noi. Ma rog. N-am ce vorbi cu unul care crede in conspiratii. O zi frumoasa!

| relian a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Eu nu am spus ca nu cred in boala asta, nu am spus ca boala nu exista, toate bolile exista.
Eu am spus altceva, am spus ca vaccinul nu te apara de nimic, nici nu ar avea cum sa te apere, pentru ca nu poate, nu exosta medicament sa te apere sa nu mai patrunda in corpul tau corpuri straine, n-are cum exista.
Singura chestie ar fi sa omoram toati virusii de pe pamant si atunci nu ar mai avea ce intra.
Uite in Italia is vaccinati 80% din populatie, esti de a cord? De ce au impus aia cele mai mari restrictii din lume?
Eu vreau sa discutam ca si omu care a pus intrebarea ca nici el nu pricepe ces cu restrictiile astea.

Deci discutam frumos, venim cu pareri cu explicatii.In Italia desi aia is vaccinati 80% poate si mai mult, daca nu esti vaccinat nu te lasa la munca, nu ai voie sa intri nu stiu unde.

In america sincer nu stiu cati is nevaccinati, nici nu-s curios, dar nu-ti cere nimeni cand intri undeva sa pui masca sau sa te intrebe de vaccin, de ce?

Deci alte tari care au vaccinati cum spui 80% acolo restrictiile is mult mai mari ca in RO unde is vaccinati 30% sa zicem.
Care este smecheria,despre asta era vorba.
Nu e nimeni pe aici conspirationist cum spui tu, aia care nu-s de acord mai si gandesc, se intreaba, is pun intrebari ca nu vad logica, nu vad sensul unor restrictii.
Daca tu nu te intrebi nimic e ok, e fix problema ta, dar in cazul asta nu mai poti spune nimic, odata ce accepti nu mai veni cu teorii ca asa e bine cum ai facut tu.
Daca totusi te bagi in discutii atunci e bun sa si explici de ce.Ai dat o explicatie asta cu 80%, dar realitatea arata ca este invers decat spui tu.
Alta explicatie ai?

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru relian):

Realitatea este invers? Desigur. Atunci câți sunt vaccinați? ‘))

Verii mei trăiesc in Franta. La școala, facultate merg. Dacă nu ma înșel, nici masca nu este obligatorie, deci nu. Nu sunt aceleași resctricții ca la noi. Și dacă te aștepți sa vorbesc politicos cu tine, cred ca același lucru ar trebui sa-l faci și tu. Odată ce eu ți-am spus ca eu stiu de la unchiul meu și tu faci o glumița ca el lucrează ca portar acolo, la ce te aștepți in schimb? Și nu. Nu este portar, pentru lămurirea ta. Este director.

De ce crezi ca in străinătate oamenii nu mor ca in România? Oare nu datorită vaccinului? După cum am mai spus, n-am ce sa mai discut cu cineva care clar are alta opinie fata de mine. Și doar ca idee. Nu eu am început aceasta discutie cu tine, ci tu ai intervenit, îți convine raspunsul meu bine, dacă nu aia e. O seara frumoasa!

| relian a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Nu era vorba de morti aici,era vorba de restrictii,no da la intors,na spus nimeni ca murit careva,
Acu de ce nu spui comparatuv cu africa,sau mai stiu eu ce tara unde aia nau de nici unele,normal ca acolo mortalitatea este mai mare de orice boala.
E director,f bine,dar eu vorbeam de presedintele si vicepresedintele companiie cu de pac pac laboratoare sau ce mai au pe unde.

Vicepresedintele de la Pfizer asa a declarat,acu ca lau dat afara,sau ce eu fi facut aia e treaba lor,dar ala si laureat al premiului nobel asta a decalarat,ca esti tu de acord sau nu cu el,ca unchiul tau stie mai bine ca ala asta este fix parerea ta,dar nu adevaru.

Cand vezi de astia specialistii in vaccinuri,ala asta e chimis,fabrica vaccinuri pentru Pfizer,deci cat a luat milioane nu a zis nimic,acu ca lau dat afara asta a decalar ca vaccinurile nu-s bune.

Nu spun eu asta,deci nu-i parerea mea,este parerea unui specialist,a unuia care fabrica vaccinuri.

Daca unchitu director se pricepe mai bine ca ala aia trebuie sa arate,iar daca nu iti convine raspunsul la fel si tie noapte buna.
Eu doara discutam,nu ma iau la cearta pentru nimic.
Voiam sa vad sau ce gandesc unia si eram curios de ce ganditi asa,adica deloc,de ce lasati pe alti sa gandeasca pentru voi.
Bine asa logic ar fi sa gandeasca altii ca de aia l-ai pus acolo prsedinte sa te conduca laughing deci ceti spune ala tu aia trebuie sa urmezi.O seara frumoasa vorba ta.

Cati sunt vaccinati? Nus curios,fiecare face ce vrea,atata timp cat nu vii sa ma obligi pe mine sa port masca,sa fac vaccin tu poti sa faci vaccinuri zi de zi,e alegerea ta.
Dar nici aia nu-i bine laughing vaccinurile alea costa bani, iar aia le-au platitit si din banii mei, asa ca eu daca as fi sa zic pe aia dreapta, fiecare om trebuie sa isi cumpere vaccinul, nu vad de ce sa plateasca si altul, pentru ce?
Dar chestiunile astea is deja prea grele pentru multi.

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru relian):

Inainte sa mai continui, ar fi o idee sa înveți sa scrii corect. Avem 44% de analfbeti functionali, ar fi o idee sa nu faci parte și tu dintre ei, corect? ‘)

Fiecare are părerea lui. Foarte bine. Am zis ca stiu mai multe decât altii. N-am zis ca unchiul meu știe toate lucrurile despre covid. Însă se pare ca tu știi foarte bine sa afirmi lucruri pe care eu nu le-am spus. ‘)) Tu m-ai întrebat de ce in toată lumea sunt restricții. Ți-am explicat motivul și de asemenea ți-am spus ca-n alte tari restricțiile s-au diminuat. Acum de unde citesti tu..asta știi doar tu. O zi frumoasa! Chiar n-are rost sa continui aceasta conversație inutila cu o persoana care nici măcar nu știe sa scrie, dar sa mai zic de comportament. ‘))

| relian a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Si ce lelgatura are gramatica cu subiectul in cauza?
Poate am scris si am incurcat,am citit la altcineva, a spus ca peste tot is restrictii la fel ca si in RO,e ok se mai intampla.

Iara daca tu nu poti pricepe ce eu am scris,asta inseamna ca si tu esti analfabeta cum spui? pentru ca nu pricepi laughing deci eu pe net scriu cum imi este mai bine,scriu cum e mai comod,nu intocmesc acte,nu-s la scoala etc.
Dar ca idee,am si eu ceva scoala,iar faptul ca scriu cand fara pct,fara virgula e mai comod asa,uneori nu mai stai sa,in sf nu zic mai multe ca iar spui ca nu intelegi laughing mai scapi o litera in plus de graba,mai omiti alta.

Daca te referi ca scriu cu i din i si nu i din a, scuze am tastatura pe limba engleza,asa ca nu am lierele alea si nici nu-s curios sa scriu cu sunt,scriu cu sunt ca asa suna mai frumos.
Limba aia se pare de ar fi dupa unu altul,mereu ar fi ceva de modificat,fiecare parlamentar vine si mai baga cate ceva,ce i se pare lui nu stiu cum,asta sa arate ca are si el activitate.
La mine este noapte deja,o zi buna tie. Daca nu esti dispusa sa discuti si cu de astia functionali,este alegerea ta,dar cand esti OM discuti cu tot poporu,indiferent de religie,de culoare de cat si cum scrie cineva,corect?
Asta arata ca esti o persoana educata,nu neaparat scolita. Putem conversa pe subiectul asta medical,sa explici tu cum functioneaza sistemul de aparare la om,apoi arat si eu si uite asa cu ce spune unu,cu ce spune altul poate ne facem o idee asupra a ceea ce se intimpa,nu crezi?

Daca venim cu de astea,nu am ce discuta cu analfabeti,nu discut cu aia care ma contazic, pai daca toti o sa ne periem unu pe altul, cum o sa mai mergem inainte?
Deci dupa tine daca greseste cineva,nu trebuie sa arati? trebuie sa spui, da e bun asa zii mai departe? Mda interesanta gandirre.
Eu zic sa te mai gandesti inainte sa fugi happy si asa nu ai cu cine discuta.Dar hai sa discutam ceva mai in amanunt,asta daca te simti in stare sa o faci,daca te pricepi sa explici asa mai simplu si amanunte.

Referitor la comportament,ce comportament am? Nici nu stii cine sunt, ce stiu, dar deja etichetezi omu pe ce baza? Iara te grabesti,se pare esti mereu pe graba, lucru asta nu-i bun happy

Afla ca la prima vedere totu este subiectiv, te poti insela f tare in locuri unde nu te astepti.
Orice discutie, chiar si de asta functionala ce spui tu laughing din ea poti afla si ceva interesant, sau uneori ceva nou pentru tine.

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru relian):

Da. Dar cumva cred ca trebuie sa-ți alegi oamenii din jurul tau și după cum ești tu. Și nu. Nu ma refeream la virgule sau la i.mă refeream fix la gramatica pe care o folosești. Mă rog.

| relian a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Ok fie ca tine, dar pana la urma c e legatura are subiectu de fata cu gramatica? A intrebat careva de gramatica? Daca e propune astora de pe TPU sa mai adauge o rubrica, gramatica limbii romane, acolo da poti sa atragi atentia sa arati si cum este bine sa scrie cineva etc.

Nu te ruga, te baga astia la rubrica de religie laughing

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru relian):

Doamne. N-am de ce sa-mi pierd timpul cu tine. O zi frumoasa!

| Sky7 a răspuns:

E simplu, romanii voteaza un partid anti-sistem pentru ca s-au saturat de sistemul care conduce Romania de 31 de ani

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Sky7):

Pai da, lumea face ca in 1933, s-a saturat de sistemul care nu le-a facut bine, si au votat nazistii care vor fi si mai rai.