| LanguageMaster a întrebat:

De ce Uniunea Europeană este atât de primitoare cu imigranții sirieni în ciuda atentatelor teroriste?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu nu imigrantii sirieni au fost implicati in atentate si au plecat din zona de razboi. UE nu este mai primitoare cu cei din Siria fata de cei din alte parti, este cam aceeasi politica fata de toti.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Uniunea in sine este reprezentata nu de popoarele care o constituie ci de cei care au putere in a lua decizii adica mosii aceia care conduc UE, si pe aceea nu ii deranjeaza nimic ca sunt paziti 24/24, ei traiesc in castele de cristal, merg in masini blindate si nimic nu-i poate atinge, daca ar fi ca cetateanul de rand si ar vedea ca multi dintre imigranti fac rau, talharesc, ucid, violeaza etc NU ar mai permite acest acces, asta pe de o parte.Pe de alta parte exista legi pe care si Uniunea trebuie sa le respecte cu sfintenie, dreptul la libera trecere, dreptul de egalitate intre oameni etc
Principalul in opinia mea ramane ca daca tie nu ti se poate aduce un prejudiciu la randul tau crezi ca nimic rau nu se poate intampla vreodata, deci cumva cei care au putere decizionala vor fi intotdeauna in nestiinta de cauza sau din rea vointa nu vor fi la sentimentul cetatenilor, pentru ca realitatea este una iar ei traiesc intr-o realitate paralela, asa cum fac si politicienii nostri cand cred ca se poate trai decent dintr-un salariu minim pe economic, acesta este doar un exemplu.

| Bizon95 a răspuns:

Stai asa ca mai vine un val de refugiati
sa ii multumim lui Trumpy d'aia, ca si-a luat trupele si s-a carat din Siria sad

| Crackman a răspuns:

Se urmareste dreptul omului. Si probabil vor sa ne amestecam ca peste 20 de ani sa faca o ordine noua mondiala. Nu stiu happy