| NiCaIeRiNiCiOdAtA a întrebat:

De foarte multa vreme ma intreb de ce pe masinile de politie, ambulanta, pompieri, jandarmerie etc. se scrie pe fata acolo de la dreapta la stanga?

Răspuns Câştigător
| Malasuerte94 a răspuns:

Pentru a vedea in oglinda retrovizoare, actunci cand esti sofer si te uiti in oglinda o sa vezi ca srie politiewinking de acea se scrie invers pentru a se putea citi din oglinda, funda?

2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Ca tot prostalaul de sofer aflat in trafic care se uita in oglinda retrovizoare ca sa vada cine ii da semnale, sa poata citi ce scrie acolo pe fata la masina din fata careia ar trebui sa traga dreapta!

| NiCaIeRiNiCiOdAtA explică:

Multumesc mult