| Anonimul3315 a întrebat:

De la cati ani pot sta in fata la masina? Nu sa o conduc. Sa stau in fata in dreapta soferului.Am 12 ani. Am voie?

11 răspunsuri:
| ramyazyz a răspuns:

Mda ai voie eu de la 11 ani am voie iti pui centura si gata FUNDAhappyhappyhappy:*

| jess179 a răspuns:

Ai voie sa stai, dar de la 18 ani in sus poti sa -ti iei permis si sa conduci o masina.

| MaStErShOt a răspuns:

Din cate stiu eu de la 12 ani se poate, daca nu s-a schimbat legislatia sa fie de la 14 thinking eu zic ca de la 12!

| danyBreX a răspuns:

Pai poti sta in fata de la 14 ani sau 18...

| Titanos a răspuns:

Eu stiam ca de la 12 ani.

| betsy a răspuns:

De le 14, dar multi copii sub 14 stau in fata cu acordul parintilor.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legislatiei rutiere ai dreptul sa stai in fata, in mod legal, de la 12 ani. Numai bine!

| pwp a răspuns:

Da,ai voie :*

| MatiesIonut152212 a răspuns:

Varumeo, are 10 ani si l-a vazut politia, care statea pe loc, si nu a patit nimichappy fara amendahappy

| steffanna a răspuns:

Ai voie de la 11 ani daca ai peste 1, 50m, iar daca nu de la 12.

| Andra_8863 a răspuns:

Cam asa