| UnOmPrietenos a întrebat:

De la cati ani poti cumpara pistoale airsoft? Nu vreau sa le folosesc pentru auto aparare, doar sa trag asa in tinte, fac niste tinte improvisate si trag la tara. laughing Funda

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Doar la 18 ani si trebuie niste acte la cele cu gaz.
http://www.top-gun.ro/ro/autorizare-acte-pistoale-gaze
Mai citeste si pe aici: http://www.avocatnet.ro/......t-CO2.html

5 răspunsuri:
| Crainstorm20 a răspuns:

Salut! Uite:

-Cred ca la 18! Du-te si vezi daca lasa si copii!
-Deasemenea ai nevoie de permis special. Te va costa!
-Esti prost? Dar sincer, o arma se cumpara pentru auto-aparare!
Si nu altceva ca trasul la tara! Poate jmpusti pe cineva din greseala!
Sau te impusti pe tine!
-Parintii n-o sa te lase XD Iti spun eu! Si mai ales daca aude motivul!

Funda?

| UnOmPrietenos explică (pentru Crainstorm20):

Man, ai auzit de tras sportiv? Cum sa ma impusc singur sau sa impusc pe cineva, ai auzit de modul de siguranta de pe arme? In plus, sa zicem ca nu e modul de siguranta activat, doar nu-mi pun pistolul in spre mine sau in spre alt cineva, trag in curte si ma asigur inainte sa trag. happy Nu e prima data cand pun mana pe o arma airsoft man.

| Crainstorm20 a răspuns:

Da am auzit de tir! Dar ce parinte si-ar lasa copilul!

| UnOmPrietenos explică (pentru Crainstorm20):

Nu-i asa de periculoasa daca stii sa o folosesti... In plus, doar nu ma apuc sa trag aiurea asa, trag doar intr-un punct.

| UnOmPrietenos explică:

Are cineva un raspuns sigur? big grin