| danyoooo a întrebat:

De la ce varsta poti avea carnet de sofer in america?

16 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

De la 16 ani si mi se pare ca poti da de mai multe ori in aceeasi zi pentru permis.

| Dannyjj a răspuns:

@Theodora chiar imi pare bine ca m-ai atentionat dar eu stiam ca poti da de mai multeori in aceeasi zi sau in fiecare zi acum nu stiu sigur, am si vazut videoclipuri pe net cum unu pica de 5 ori traseul in aceeasi zi http://www.youtube.com/watch?v=J_T2nj-sczo&feature=related
Acel videoclip este facut la caterinca cred eu, dar nu numai de acolo am auzit ca poti da de mai multe ori intr-o zi. Desigur poate am auzit gresit, daca zici ca esti in america si stii cum stau treburile acolo.

| RXN a răspuns:

La 16 ani.

| MusicisMusic a răspuns:

Hm... 16. Te asigur, locuiesc in California.Nu poti da de mai multe ori in aceiasi zi cum a spus Dannyjj. Oricum e mai bine insa e putin ciudat. Te poti casatori la 18 ani insa e ilegal sa consumi alchool pana la 21.

| MusicisMusic a răspuns:

Den...Cu cateva luni/saptamani inainte de a implini 16 ani ai dreptul sa conduci un un adult langa tine cu un permis provizoriu iar apoi, dipa ce iti iei permisul la 16 ani conduci cu cine vrei tu sau singur

| marya a răspuns:

| anonim20155 a răspuns:

De la 16 ani. La 21 esti major pana atunci esti minor.

| davidwarner a răspuns:

De la 16 ani parca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 16 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In America esti minor pina la 21de ani. In unele state poti conduce de la 14 ani dar ai multe restrictii, trebuie sa ai un adult linga tine, nu poti conduce noaptea, asigurarea este uriasa...
Aici gasiti toate informatiile http://www.dmv.org/ ( adolf )

| ßέßέ a răspuns:

16 parca thinking

| den_4336 a răspuns:

La 16 ani dai un examen si pana la 18 ani poti conduce cu un adult langa tine si de la 18 ani mai dai un examen si primele 6 luni poti conduce fara un adult langa tine dar nu pe strazi aglomerate asta se intampla doar primele 6 luni apoi conduci pe unde vrei.

| Bogdan_3559 a răspuns:

16 sau 17 cred

| iuliia a răspuns:

| Ðaÿ a răspuns:

Din cate stiu si am auzit... 16