| AvalohAlyn a întrebat:

De unde a apărut transportul urban și interurban cu maxi-taxi(microbuze) uneori în locul autobuzelor și autocarelor?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Din faptul ca oamenii aveau nevoie sa ajunga din x in y dar reteauta de transport din ambele locuri nu acopera distanta dintre ele. Dupa cum probabil ai vazut microbuzele fac de obicei curse intre sate/orase mici si cele mai mari, pentru ca primele nu isi permit o retea de transport mai complexa si in orasele mari deja au treaba cu tranportul local.