| mihaicelsfant a întrebat:

Deci am o masina la care ia expirat asigurarea. si vreau sa fac alta dar nu stiu la ce asigurare e. pot sa ma duc la alta firma de asigurari sa fac alta? si ce acte imi va cere?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa iti faci oriunde vrei nu are importanta. Poti face si online fara niciun act. In principiu ai nevoie de certificat si buletinul proprietarului masinii

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face asigurarea la orice firma de asigurari care face si asigurare RCA si ai nevoie de aceleasi acte ca si la asigurarea expirata.