| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am un coleg care-si pune in ultima vreme poze neordotoxe, indecente. Colegul meu are doar 13 ani... ce se poate intampla daca cineva face o sesizare la protectia copilului? Mama lui poate avea probleme sau intra el in belele? Eu i-am spus de vreo cateva zeci de ori sa si-o schimbe, dar el parca nici nu ma baga in seama la acest capitol! Ceea ce ma ingrijoreaza si mai tare este faptul ca vrea sa-si puna si pe Facebook, unde are mai mult de 1000 de prieteni!

P. S: Imi puteti da cumva si o lege sau un articol prin care arata ca el fiind minor, nu are voie sa isi puna poze... indecente?

P. S. Stongueoate va intrebati ce inseamna indecent pentru mine... thinking e aproape gol si poarta doar boxeri straight face

Răspuns Câştigător
| Ady7 a răspuns:

Nu prea are ce sa pateasca...

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca pozele sunt, asa cum spui, in costum de baie, nu sunt poze indecente, ar putea fi socotite astfel doar daca ar fi nud. Asa fiind nu este nici o problema, eventual ar fi vorba de bun gust. Numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Se pare ca ai imprumutat si tu o poza de la colegul tau, asa ca, respira adanc si vezi-ti de treaba.

| wintage a răspuns:

Nu e indecent... e cocalarie. In loc sa il reclami l-ai putea pune pe site-uri de-alea cu cocalari si pitipoance.

| CrazyTeenager a răspuns:

Nu draga mamica, nu vei intra in nici-o problema, fiul tau poate sa isi posteze poze cu cocoselul pe profilul sau, tu nu vei fi somata, continutul explicit este permis pe anumite retele de socializare.