| fabian12345326 a întrebat:

Deci daca ai 8 clase si la 18 ani vrei sa faci 10 clase pentru a-ti lua permisul, vorbesc daca se poate lua permisul cand faci liceul la seral sau la frecventa redusa? Ce ati alege:frecventa redusa sau seral? Stiti licee la care se poate face liceul la seral sau fara frecventa?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru obtinerea permisului de conducere auto nu exista conditii de studii in Romania, important este sa stii citi si scrie, asa ca nu mai trebuie sa continui studiile, daca nu ai nevoie pentru altceva.

| Chirnoaga_Monica_1979 a răspuns (pentru Ioandelasal):

S-a dat lege in care nu poti da de permis daca nu ai 10 classe obligatorii.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Chirnoaga_Monica_1979):

Nu este adevarat, au fost doar stiri false. Spune-mi legea si o sa te cred.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Permisul poți sa il iei ai cu 0 clase atat timp cat poti citi si scrie.