| LaurentiuCitescu1212 a întrebat:

Deci eu sunt din piatra neamt si as vrea sa ma mut in Suceava sau Iasi unde credeti ca e mai ok adica si orasul sa fie mai frumos si mai multi bani [salarile mai mari ]

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand te hotarasti de unde esti? Neamt sau Arad?

| gabicoo a răspuns:

In SUCEAVA avem cea mai buna apa potabila din tara.
In Iasi trebuie sa-ti cumperi apa de baut imbuteliata.
E adevarat salariile sunt mai mari in Iasi dar fa un calcul simplu referitor la cat vei cheltui cu apa de baut si gatit.
In Suceava ai de mers pe jos maximum 20 de minute pana dai de un spatiu verde in Iasi faci o ora cu masina.
happy

| suntserios a răspuns (pentru gabicoo):

Lool, ce raspuns de 2 lei. Te costa maxim 50lei pe luna apa plata, sau iei un filtru si aia e.

| xerxes1 a răspuns (pentru gabicoo):

Poate nu bea apa. Aveti si berea mai ieftina la Suseava?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât am râs la răspunsul cu apa. rolling on the floor)
Evident că la Iași sunt mai multe oportunități.

| Ioana_Nicoleta_1997_WKSP a răspuns:

Iași este mai ok..majoritatea elevilor din Suceava aleg orasul Iasi! In primul rand ai mai multe facultăți, orasul este mult mai mare si frumos...adta e parerea mea...si eu am multi prieteni din Suceava care vin la facultate in Iasi!