| raisacvxxv a întrebat:

Deci m-am urcat azi in autobuz si vine un controlor si i-am aratat abonamentul de elev si era expirat de cateva zile. Ala tot o tinea pe a lui ca nu conteaza ca-s elev si ca am gratis si i-am aratat si carnetul si a zis ca nu-i pasa. Am coborat si nu mi-a facut proces verbal, ci doar a scris pe ceva foaie datele mele si locul unde trebuia sa platesc eu 50 de lei ca nu aveam pe loc. Si ca era el grabit si nu avea cum sa stea dupa mine, a uitat sa-mi dea foaia pe care trebuia sa o prezint acolo sa-mi platesc amenda. In cazul asta...ce fac?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vizează-ți carnetul (dacă mai ești elev)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Avea dreptate controlorul, tu esti hoțul cum, poti merge cu abonamentul expirat? Mai esti si cu gura mare ca ăla o ținea pe a lui, păi ăla are dreptate fraiere, plateste amenda ca nu este gratis, daca aveai abonamentul valabil nu era nimic nu i ti spunea nimic nimeni, dar asa ai mers pe blat adica moca gratis.

| anonimg a răspuns:

În cazul în care nu ți-a făcut proces verbal ai scăpat de amendă. Fii deci liniștit.

| Smolbean a răspuns:

Te bucuri ca nu ai primit amenda, îți reînnoiește abonamentul, și îți iei un suc sa sărbătorești