| Girly97 a întrebat:

Deci mi-am primit salariul pentru 3 zile lucrate in august, dupa ce m-am angajat pe 27 august iar pe 28 am inceput. Trebuia sa iau 204lei (dupa calculele mele) si am primit 232 in schimb. Calculul a fost facut eronat sau chiar asa trebuia?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mai mult ca sigur, calculul s-a facut bine.
Probabil n-ai luat in calcul orele de pregatire /instructaj si/sau ceva ore suplimentare pontate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai primit mai mult, calculul a fost eronat.

| Bizon95 a răspuns:

Cand e vorba de, dat bani, sunt extrem de putine greseli din care sa rezulte bani in plus (chiar daca nu iti da patronul bani in mana, aia care iti dau sunt arsi rau daca gresesc)
asa ca, foarte probabil ca, chiar asa trebuia