| Alberto71 a întrebat:

Deci voi schimba numele persoanelor.
Mihai a fost cu Mihaela timp de 2 ani, in timpul asta Mihaela ma placea pe mine, s-au despartit, iar eu cu Mihaela am format un cuplu, nu a durat prea mult, cam tot anul a constat in despartiri, impacari, iar recent, m-am impacat cu el, pe 1 ianuarie si totul mergea perfect, pana cand fostul ei (eu si cu ea suntem minori, eu 17 ani, ea 16 ) fostul ei gagic are 20 de ani, face 21 anul acesta, m-a amenintat cu cutitarii, cu bataia, doar sa ma despart de ea. Am refuzat, a continuat cu amenintarile, pe la alti prieteni, iar Mihaela s-a despartit de mine de frica, mama Mihaelei statea cu grija ca o va bate. Intrebarea este, eu pot sa sun la politie pentru amenintarea cibernetica? Si cum ar trebui sa ma pregatesc?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O intrebare de cacao cu logică 0!

| Csander a răspuns:

Dovezile la politie.

| iamprettybored a răspuns:

Da, amenintarea si santajul sunt pedepsite prin lege, cred ca poti obtine si ordin de restrictie dacă ceri. Trebuie sa ai insa si dovezi concrete ca te-a amenintat si că esti intr-adevar in pericol.