| alexalexandrusincerul a întrebat:

Declaratia aceea de pe internet este valabila si pentru orele 22-06? Este pentru orice ore din zi sau noapte?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, ai nevoie in orice minut al zilei cand iesi din casa

| minrest a răspuns:

Mai, este! Dar trebuie sa fie ceva ce se justifica, ceva ce poate fi facut doar atunci.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, este obligatorie, daca nu ai adeverinta de la locul de munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este valabila pentru o zi, adica pana la ora 12 noaptea. De exemplu azi ai facut cu data de 02.04. 2020. Maine faci pentru 03.04. 2020. Eu asa stiu ca nu poti pune doua date.

| AlexMh a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea omului nu era asta. Vrea sa stie daca are voie sa iasa noaptea din casa cu declaratie, indiferent pe ce zi e facuta, in conditia in care are data care trebuie.