| PentruTotiTPU a întrebat:

Depistat de aparatul drugtest cum ca as fi consumat Canabis (THC) (neconsumand)
Buna seara, am fost oprit de politie acum 7 luni si am fost testat de aparatul drugtest, mi s-a luat de 3 ori iar la a 3 a incercare mi-a iesit cum ca as fi consumat Canabis, mi s-a retinut permisul, am fost la spital pentru recoltare de sange si urina si de 7 luni astept sa-mi vina rezultatele de la INML, nici nu se mai platesc decat dupa ce vin rezultatele si eu acum astept de atata timp in zadar si incurcandu-ma foarte mult.
Aveti idee cat mai dureaza sau ce pot sa fac in cazul acesta?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu cat dureaza dar deja este prea mult timp, normal ar fi sa le faca in maximum o luna.
Intereseaza-te la INML si vei afla care este situatia.

| PentruTotiTPU explică (pentru Ioandelasal):

Am fost acolo, au verificat dosarul, nu au iesit analizele si le-am spus ca astept de 7 luni si mi-au zis ca n-am decat sa astept si cand o sa vina o sa-mi confirme cat trebuie sa platesc. In rest daca pot sa fac ceva sau cat mai am de asteptat nu stiu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu consumai droguri nu ar fi iesit la testul lor, dracu te a pus sa consumi droguri si sa te urci la volan, ai de asteptat pana ies rezultatele, nu te mai duce la ei, asteapta acasa sa te sune ei sa te cheme sa ti iei rezultatele, alta solutie nu ai.

| PentruTotiTPU explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tu cred ca nu percepi ca a dat eroare aparatul. (nu sunt singurul si stiu si cazuri)

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru PentruTotiTPU):

Bine ar fi sa dea eroare aparatul, dar daca sa presupunem ca a dat eroare aparatul de ce dureaza atit de mult sa vina rezultatele? Sau daca aparatul dadea eroare nu trebuia sa i ti spuna acest lucru politistul care te a oprit? Ca doar vedea si el pe afisajul etilotestului eror sau ce îi afișa pe ecran, nu prea cred eu ca este aparatul defect, dar cel mai bine este sa ai rabdare sa te sune cei de la INML si sa i ti spuna ei daca au sosit rezultatele si atunci vei sti sigur daca a fost sau nu aparatul politiei defect.