| PentruTotiTPU a întrebat:

Depistat de aparatul drugtest cum ca as fi consumat Canabis (THC) (neconsumand)
Buna seara, am fost oprit de politie acum 7 luni si am fost testat de aparatul drugtest, mi s-a luat de 3 ori iar la a 3-a incercare mi-a iesit cum ca as fi consumat Canabis, mi s-a retinut permisul, am fost la spital pentru recoltare de sange si urina si de 7 luni astept sa-mi vina rezultatele de la INML, nici nu se mai platesc decat dupa ce vin rezultatele si eu acum astept de atata timp in zadar si incurcandu-ma foarte mult.
Aveti idee cat mai dureaza sau ce pot sa fac in cazul acesta?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la Politie sa vezi care e problema.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau de asteptare, dar aici pe forum nu-ti poate confirma nimeni, nimic, pentru ca noi nu suntem Politia si nu avem acces la sistemele computerizate ala Politiei, sa vedem ce sa intampla cu dosarul tau.

Mergi in persoana la sediul Politiei din orasul tau si intereseaza-te ce se intampla cu cazul tau. Daca s-a confirmat prezenta drogului ai sigur dosar penal, asta este clar dar cat ai permisul suspendat si nu-ti putem spune, doar Politia.
In functie de ce afli de la Politie contactezi sau nu un avocat, dar nu te grabii pana nu aflii clar ce se intampla la politie.

| Sophieka a răspuns:

Un avocat...

| Sophieka a răspuns:

Pare o ticalosenie (excrocherie) din partea politistilor.

| Foci a răspuns:

Contacteaza neaparat un avocat si mergi in instanta, foarte multi au patit asta