| Ukaya a întrebat:

Din cauza vaccinari o sa fim si mai dezbinati ca popor?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Romanii au avut o zicala: "Divide et imperam".
E valabil si in zilele noastre.

| danbnz a răspuns:

Nu din cauza vaccinarii, ci din cauza bâlbelor guvernamentale.
Astia ar trebui trasi in teapa si descăpățânați pentru felul in care "poarta" de grija poporului roman.

| outsidethebox a răspuns (pentru danbnz):

Parțial adevărat, adică nu sunt balbe, nu, sunt sforariile adevaratilor conducatori, care manipuleaza marionetele guvernamentale si parlamentare in sensul dorit.
Se urmărește crearea/ exacerbarea unei psihoze in masa, promovata si întreținută de fake news, cu unic scop de a se "aluneca" in totalitarism. Vaccinul este doar o cale de a diviza populatia insa nu o cauza in sine.

| Lukasssz a răspuns:

Da,in curand... fiindca sunt multi conspirationisti impotriva vaccinului din pacate.

| Werrich a răspuns:

Suntem dezbinati de politicienii care divizeaza tara in vaccinati si nevaccinati cum alti politicieni divizau tara intre arieni si non-arieni, intre saraci si bogati. Se aplica dictonul Dezbina si cucereste

| FreddieM a răspuns:

Dimpotrivă, novaxx încearca manevra asta. Dar devin minoritari asa ca nu ma îngrijorez.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Acum se vede cum si-o face romanul cu mana lui si asta cu dat vina pe guvern este o poveste de adormit copiii. Cetatenii Romani sunt 100% responsabili de dezastrul in care se afla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja suntem.

| maraveamere a răspuns:

Nu neapărat...sunt alte lucruri care fac asta :*