| AC4S4 a întrebat:

Din punct de vedere social si economic, unde v-ati situa in spectrul politic?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In cap cu stalin si hitler sa facem ordine in Romania, 0 tiganischen si alt sistem instaurat de a conduce tara. O groaza de prosti sustin psd.ul si in ziua de azi

| AC4S4 explică (pentru mgtow):

Esti si extrema-dreapta si extrema-stanga?

| mgtow a răspuns (pentru AC4S4):

Nu sant de acord cu astia care sant la conducere in ziua de azi. Imi placea cel mai mult de hitler cum organiza totul (in afara de eutanasierea evreiilor) da nene meritau sa moara criminalii, hotii sa fie pusi la munca dura ca sa manance o paine dar a facut un sistem de dezvoltare destul de performant, case faine, autostrazi, armament mult mai modern fata de ce aveau americanii si rusii atunci, femeie iti gaseai imediat daca te alistai in SS si erau educate cum sa fie femei bune in familie, lucrurile stau asa cum sant acum pentru ca ia mancat in cúr pe rusi si americani sal atace altfel europa era Germania. Nu merkel, nici refugiati, tehnologie moderna peste tot, 0 prosti cu figuri pe ei in public, etc. Americanii au produs virusul HIV, + alte bacterii care au fost raspandite in lume de aia moare lumea de cancer, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stânga

| Rd79 a răspuns:

Destul de dreapta economic (pe la vreo 75%), si social tot dreapta, in sensul ca spre anarhie, dar nu de tot (pe undeva pe la 65% sa zicem).

| Aube a răspuns:

Sunt trei domenii diferite. Asa ca intrebarea ta, este ca sa fie pusa!

| AC4S4 explică (pentru Aube):

Politica are legatura atat cu problemele sociale, cat si cu cele economice. Cand un partid sau un om isi defineste orientarea politica, o face din punct de vedere social si din punct de vedere economic.
Exemplu: Dan Barna, recent, a spus ca partidul sau (USR) este in zona de centru-dreapta din punct de vedere economic si in zona de centru din punct de vedere social.