| Mariushgv a întrebat:

Doar de curiozitatea, daca esti politist la serviciu omoruri poti sa te transferi la brigada rutiera si dupa la actiune speciale si dupa la penitenciare? ESTE DOAR DIN CURIOZITATE!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti!
Va trebuii sa dai examen pentru fiecare post in parte, alaturi de toti candidatii pentru acel post.

| sierra1 a răspuns:

De regulă, astfel de transferuri sunt pe fond discipinar. Deci un incompetent/indiscipinat s-ar putea "plimba" pe un astfel de traseu inainte de a fi vânturat afara, cu totul

| Iote a răspuns:

Aha! Toti vreti la "omoruri" pentru ca din filme se vede frumos sau interesant. Insa cand vezi cate subsoluri murdare ai de vizitat, constatati ca la "penitenciare" este mult mai comod.
Putina munca (sau deloc) si multi bani, multe pretentii suplimentare.