| anonim_4396 a întrebat:

Doar eu consider că astăzi trebuie sărbătorită de fapt ziua națională?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu daca este asa, poate mai sunt si altii, dar nu cred ca este corecta aceasta alegere. In definitiv la 23 August s-a iesit dintr-o alianta in care am intrat fortati de evenimente istorice neprielnice si din cauza unor conducatori si n-ar fi trebuit sa intram, asa ca nu vad de ce ar fi trebuit ca aceasta sa fie declarata zi nationala, cu exceptia faptului ca si la aceasta am fost fortati.