| chiftelutacrocanta a întrebat:

Donald Trump a devenit presedintele Statelor Unite ale Americii.Ce parere aveti?

31 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si inainte am avut o parere despre "inteligenta" americanilor, dar dupa aceste alegeri...

NOname
| NOname a răspuns:

Serios? Chiar au ales acea glumă de om?
Viaţa bate filmul, again! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| NOname a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Http://youtu.be/vuP1e0RNF-0 :))
Măcar o să tot fie surse de comedie.;))

| sublime89 a răspuns (pentru NOname):

E un tip care-l imita. De fapt, sunt mai multi, dar asta mi se pare cel mai amuzant. Sunt multe parodii din astea pe Youtube despre el.
https://www.youtube.com/watch?v=0Ryl2vj0iD4 :))

| NOname a răspuns (pentru sublime89):

Originalul îl găsesc mult mai amuzant.hee hee

| sublime89 a răspuns (pentru NOname):

Haha, sigur, totul e de ras pana devine de plans, asa-i?hee hee

| NOname a răspuns (pentru sublime89):

Îmi place să fac haz de necaz, mai ales când n-am încotro. tongue

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parerea mea: au ales din doua rele pe cea mai mica. Sunt multe de spus. Parerea mea ca n-au avut din ce alege si au ajuns ca noi cand l-am ales pe Basescu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Hilary face parte din oculata mondiala.
Ai auzit de mano cornuto?

| Drimmero a răspuns:

Cel mai rasist om aflat in activitate,, nu merita sa fie conducator de tara!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa fie sanatos!
As fi vrut ca DOAMNA sa fie aleasa dar poporul a ales.
O zi buna happy

| Mayhem666 a răspuns:

Dezamagire totala.

| sublime89 a răspuns:

Mai mult de jumatate dintre alegatori au votat cu Clinton, ceea ce inseamna ca America nu l-a prea vrut pe Trump, dar a avut noroc cu sistemul lor electoral si a iesit el. Iti dai seama ca va fi probabil cel mai antipatizat presedinte din istorie. Probabil ca peste cateva luni nici 30% din americani n-o sa-l mai doreasca in functie, dar va fi tarziu apoi. O sa fie 4 ani de gafe si prostii, atat de multe incat n-o sa poata tine nimeni numaratoarea. Apoi, daca supravietuieste celor 4 ani, la cat e de prost, probabil va dori iar sa candideze, si o sa fie un dezastru el. Daca o sa fie ceva mai destept, o sa-si dea seama ca nu are rost sa candideze pentru inca un mandat, ca n-are nicio sansa. E prea devreme sa vorbim acum. Cu el se poate intampla orice. Poate isi da demisia dupa o zi in cazul in care nu-i plac conditiile de la Casa Alba. laughing

| Florentina9210 a răspuns:

Nu ma intereseaza.

| CuriousStuff a răspuns:

Citez de pe undeva de pe net unde scria ca "Donal Trump are potentialul de a distruge o tara, dar Hillary are potentialul de a distruge lumea." Asa ca din doua rele o alegi pe aia mai putin rea. Oricum sistemul de votare din America e foarte...ciudat (sa zicem) asa ca indiferent ce votau americanii tot unul din astia doi iesea. Bine ca nu a iesit Hillary.

| OoBunnyoO a răspuns:

Dintre doua rele, Trump mi s-a parut cea mai mica. Clinton avea prea multi oameni la mana si stia cum sa isi gaseasca drumul in politica. Avea o gramada de idei dubioase si daca le voia impuse, ar fi ajuns impuse. Trump pe de alta parte, are idei, insa nu are experienta lui Hilary. Probabil ca multe dintre ideile nazarite nu ii vor trece de parlament.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Reformulez acum ca am vazut toate voturile. Vad ca Trump a avut toate voturile republicanilor, deci toate trei partile au fost de aceeasi parte, prin urmare Senatul si Parlamentul nu vor avea indenpenta.
Insa chiar si asa, oricat de idiot si nepotrivit pentru presedentie ar fi, tot mi se pare a fi raul mai putin rau dintre ambele parti.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Pe mine nu ma prea intereseaza chestiile astea, plus ca sunt plictisitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna parere happy Este cea mai buna alegere si pe scurt un presedinte adevarat din toate punctele de vedere happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte dezamăgita de americani! Chiar credeam ca vor alege corect, adică pe Clinton. Eu de acum ma aștept la ce e mai rău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur foarte mult.

| August99 a răspuns:

Naspa. ala nici fata de presedinte nu are.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Avand in vedere ca Trump si Clinton au ajuns asa departe, spune multe despre inteligenta americanilor. Ar trebui sa incercam sa aplicam si noi pentru posturi inalte desi nu avem treaba cu domeniul
De pasat nimanui n-o sa-i pese, ca doar ce treaba au americanii care-s acolo cu noi, de aici? Cand o sa ne afecteze in mod direct, atunci o sa ne pese. Pana atunci, wow, a iesit Trump, lasa-ma cu gandirea lui, oricine poate bate din gura. Dar om mai incult eu n-am vazut in viata mea.

| BigLike a răspuns (pentru nugasescusernameliber):

E un fraier Donald Duck asta laughing)))) (p.s. stiu ca il cheama Trump laughing

| Juviia a răspuns:

E nebun, nu am cuvinte

| Ecaterina2016 a răspuns:

Americanii o sa îl salute cu "Heil Trump" ...trist

| Softe a răspuns:

Putem fi și noi afectați de aceasta alegere a Americanilor, am auzit vorbe ca da, dar ce treaba avem noi cu el?

| Hustlee a răspuns (pentru Softe):

Păi s-ar putea să ne blocheze drumurile către SUA. Dacă până acum se cereau vize. Cred că nu mai pupăm America nici ca vizitatori.

| Prisacaru_Cosmin_1998 a răspuns:

Nu mai e obama?