| JulyDreams a întrebat:

Draga TPU,
Lumea a devenit foarte trista. Mai ales cand e inorat asa. Merg la metrou si nu prea e nimeni, vreo 3 oameni intr-un vagon, 2 in altul. Autobuzele sunt aproape goale. Cand ies la cumparaturi in cartier, strazile sunt aproape pustii.
In schimb am iesit odata pe la ora 12 si era full de pensionari pe strazi si cozi la magazine. Eram in intervalul ala alocat lor. Nu stiam ca sunt asa de multi pensionari in oras.
Unde sunt restul oamenilor? Credeti ca e o conspiratie in presa? Adica deja s-or fi curatat multi sau or fi infundat spitalele mai multi? Eu aud mereu ambulanta pe aici.
Nu vad pe nimeni pe la geamuri. Incep sa cred ca si blocurile sunt goale. Unde sunt oamenii? I-au saltat? As putea sa umblu in slip pe strada ca nu ma vede nimeni.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai ramas singur. Poti sa mergi in curu gol pe strada

| Apokales a răspuns:

De obicei nu ne suportam unul pe altul, iar acum ne apuca dragul cand vedem un om pe strada. Lasa ca e bine asa n-o sa moara nimeni din plictiseala.

| JulyDreams explică (pentru Apokales):

Dragostea mea pentru oameni e ca diareea. just can't hold it in.

| Apokales a răspuns (pentru JulyDreams):

Chiar doream sa stiu asta. ProFUND! Te-ai prins? Hai ca-i funny.

| JicaContra a răspuns:

1. a venit corona virusul, MVE CU MULT RESPECT DE RAHAT tuturor care ies din casa fara un motiv serios... RILI MVE!
2. pensionarii au o limita de ora, iar ideea e buna pana la un punct, si anume cand sunt prea multi pensionari intr-o zona care ies in strada la 11 si nu ajung in marmacie pana la 13, moment in care as PH00TE IN GAT POLITIA DACA MA AMENDEAZA pentru ca am stat dupa aia sa imi iau niste MEDICAMENTE FARA DE CARE MOR DIN ALTE MOTIVE DECAT CORONA VIRUS angry (hipertensiune, diabet, osteoporoza, etc... bolile batranetii)

blocurile sunt goale, asta e foarte SEXY, dar si mai sexy ar fi femei goale la fiecare balcon... daaaaaaaaaaar, poate oamenii stau pe calculator NU PE BALCON!

eu am iesit alaltaieri cu o o trotineta la hypermarket si am vazut asa de multi oameni ca mi s-a parut ca NU E NICI O PANDEMIE!

| AnastasiaK a răspuns:

Stii ca exista destule surse din care te poti informa legat de numarul celor diagnosticati/decedati/izolati/testati, nu? Preferabil e sa le alegi pe cele oficiale ca alea sunt cel mai aproape de adevar si poate asa nu-ti mai vin idei de conspiratii.

Also, in general, cand stai in casa, tu stai la geam? Sau iti gasesti o activitate ca un om normal?

Si nu, nu ai putea sa umbli in slip pe strada ca fix acum, mai mult ca niciodata, ai cele mai mari sanse sa te vada fix politia.

| JulyDreams explică (pentru AnastasiaK):

Cine are incredere in oficialitati, romanii? eu stau pe la geam de felul meu asa.

| AnastasiaK a răspuns (pentru JulyDreams):

Nu, românii au încredere în site-uri obscure și teorii dubioase și preferă oricând o știre scandaloasă în loc de argumentele logice ale oamenilor cu studii. Dar pentru informare, repet: surse oficiale.

Răspuns utilizator avertizat