| AndreiC13 a întrebat:

Dupa ce ai luat orasul la examenul auto, poti conduce pana vine permisul? Am inteles ca nu se mai elibereaza dovada si banuiesc ca ar trebui sa fie o alternativa a acelei dovezi. OFER FUNDA

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu ai o dovada nu poti conduce. Nici tu nu stii daca esti inca inregistrat in baza de date a politie si te poti trezi cu supriza ca vei conduce fara permis... ceea ce inseamna infractiune

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Doar daca ai dovada sau ai ridicat permisul. De obicei dovada o poti lua a doua zi dupa ce ai luat traseul.

Nu condu fara dovada sau permis ca daca te opreste cineva e cam nasol.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti conduce fara permisul de conducere, chiar daca ai luat examenul!
Este o conditie stabilita prin lege, daca esti prins conducand fara permis, risti sa ti-l ia pe loc.

| Mjj_Alex_1995 a răspuns:

Dar pentru ce iti trebuie o dovada? imediat ce ai luat examenul poti merge la drpciv sa iti iei permisul.