| LanguageMaster a întrebat:

După ce termini facultatea de drept poți deveni judecător stagiar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti numai cu facultatea, trebuie sa reusesti la admiterea in INM, sa faci cursurile si apoi sa reusesti la examenul de absolvire.

8 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Dupa admiterea de la INM, dureaza 4 ani. Dupa INM mai vezi laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

99% nu se aplica niciodata pe 4 ani

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Formarea la INM de 4 ani* better?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Voiam sa zic ca intrarea in vigoare a celor 4 ani de formare e amanata prin lege si probabil va fi abrogata ca n-au cum s-o puna in practica

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Da, la asta ma refeream si eu, au amanat aplicarea pe 4 ani in februarie fiindca e imposibil de pus in practica si probabil o vor abroga
daca intra si pensionarea anticipata in vigoare + inm de 4 ani ar fi un mega deficit de personal in magistratura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dai examen la INM si faci inca doi ani de pregatire acolo. INM este la Bucuresti. Pentru judecator sau procuror trebuie sa fii admis la INM. Spor.

| Anonim1a1 a răspuns:

Daaa laughing)))) cam duce ce implinesti 45 de ani si dupa ce ai destui bani si pile