| bobonel a întrebat:

Dupa semnarea unui contract de credit ipotecar, in cat timp poti renunta la contract fara a fi obligat sa platesti ceva in plus?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de reglementarile fiecarei banci, fiecare are propriul regulament de creditare.
De asemenea depinde daca ai cheltuit sau nu din credit si, daca ai cheltuit, daca ai restituit tpti banii cheltuiti.
In orice caz in contractul de credit trebuie sa existe prevederi privind rezilierea contractului.

| Holiday a răspuns:

In ce fel sa renunti?

| antimulte a răspuns:

Citeste in contract, trebuie sa existe o sectiune referitoare la reziliere si ce clauze presupune asta. Contractele sunt diferite in functie de creditor, de creditul acordat etc.