| Alee_6805 a întrebat:

Dupa voi care credeti ca au fost cele mai importante evenimente din viata politica internationala? Si de ce?

1 răspuns:
| PostelnicuDan a răspuns:

Sunt prea multe evenimente, multe legate intre ele, de importanta majora pentru...cine? detaliaza intrebarea. E ca si cum ai da search pe Dc++ la manele, ti se blocheaza compul cate rezultate primesti :)). Daca e sa gandim dupa Karl Popper un eveniment tragic de amploare e pana si scrierea Republicii de Platon, intrucat el considera ca in respectiva lucrare (desi Platon a precizat ca acea lucrare nu e istorica, iar republica sa e o utopie) sunt puse bazele unei societati tiranice, baze puse de un ''dusman al societatii deschise'', cum scrie in,, Societatea deschisa si dusmanii ei'' (alti dusmani fiind Marx si Hegel).
Postelnicu Dan,
www.launpahar.com