| Ferii a întrebat:

E adevarat ca de 1 iunie se scot restrictiile?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Posibil sa fie scoase unele dintre restrictii dar nu cred ca toate. Ce o sa fie o sa aflam atunci si totul depinde de situatia pandemiei si gradul de vaccinare.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are cum sa fie adevarat, fiind mult prea devreme ca cineva sa poata lua aceasta decizie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Unele restricții

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tare mă tem că dacă se va renunța la obligativitatea purtarii mastii de protectie ne vom confrunta din nou, cu un alt val, pe la sfarsitul verii. A fost o perioadă, când erai obligat să apelezi nr de urgență, dacă aveai simptome, incat sa nu te deplasezi singur la spital ca sa nu infectezi pe altii (multi s-au ales cu amenzi). Apoi, a venit o perioada in care puteai iesi din spital, bolnav de covid, pe bază de semnatura, pentru a te trata acasă. Atunci, iar a avut loc o explozie de cazuri.
Sper ca acum, cei care decid la ce restrictii trebuie să se renunte,, să aibă mintea luminată și să ia decizii pentru folosul oamenilor, nu doar pentru placul lor. Știu că ne-am săturat de unele restricții, dar sunt câteva chiar necesare, pentru inca o perioadă, cel puțin.

| Werrich a răspuns:

S-a vorbit doar despre renunțarea la purtarea măștii la munte și la plaja.

| peanut003 a răspuns:

Sper sa nu mai purtam mastile in aer liber. deja a venit caldura si nu ai cum sa stai cu masca

| Werrich a răspuns (pentru peanut003):

Fara masca la plaja sau munte, în rest trebuie purtată. https://www.digi24.ro/......ri-1519441

| peanut003 a răspuns (pentru Werrich):

Mda. si daca vrem sa iesim si noi pe afara sa ne plimbam?
iesim cu masca pe 30 de grade..aiurea

| blairelovesmusic a răspuns (pentru peanut003):

Nu cred ca o sa fie asa, sunt si ei oameni.