| PringAloe a întrebat:

E adevarat ca pentru obtinerea cetățeniei Romane trebuie sa stim vorbit/scris imn etc?

Răspuns Câştigător
| An0n a răspuns:

Imnul nu e nevoie sa il stii, dar limba romana da.
Si vezi ca mai trebuie sa stii si despre Romania (istoria si cultura ei)
Si din cate am inteles trebuie sa cunosti si prevederile Constitutiei Romaniei.

| PringAloe explică (pentru An0n):

Pf. intrebam deoarece niste prieteni de a lui mama vorbeau despre acest subiect, ca un barbat italian este casatorit in Romania de peste 5 ani, chestia ca are o varsta si nu prea stie foarte bine romana, scris nici atat si mna, va multumesc pentru raspunsuri

| An0n a răspuns (pentru PringAloe):

Am inteles.
Si n-ai pentru ce.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2PeyZKQ

| cfrtobias a răspuns:

Imn nu stiu da ca la jucatori de fotbal sigur trebuie sa stii sa vorbesti romana