| nichifor a întrebat:

E adevarat ca pot vota oriunde la alegerile europarlamentare de duminica?

7 răspunsuri:
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Da, poti vota la orice sectie din tara, ori din strainatate. Preferabil este sa o faci o singura data. Zic astia ca e caz de puscarie daca se descopera voturi multiple. Personal, nu mai "pun botu`" la toate zicerile astea ale lor, dar nu-ti recomand sa incerci, ca poate incearca si ei sa puna in aplicare legea astalaughing

daniela
| daniela a răspuns:

Asa este... se voteaza ca si pentru presedinte

| elena a răspuns:

La noi "militia" va face controale in mijloacele de transport din judet in ziua votului. "moiadaniela" fii atenta, va intelege "nichifor" ca merge la vot pentru presedinte.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Oricum nu ma duc sa votez, na!

| yuly_6695 a răspuns:

Da asa este.

| PsIhOlOgUl_21 a răspuns:

. Alegatorii resortisanti care se afla in alta localitate decat cea de domiciliu vor putea vota la orice sectie de votare pe liste suplimentare. Adica daca un cetatean se afla in alta localitate decat cel de resedinta poate vota pe liste suplimentare. Nu vor putea vota insa cei care se duc la alta sectie de votare decat cea la care sunt arondati in acea localitate. Daca nu se regasesc pe lista la sectia unde sunt arondati, atunci pot sa voteze pe liste suplimentare. Pe liste suplimentare vor putea vota cei care fac dovada ca domiciliaza in raza sectiei de votare dar nu sunt trecuti pe lista permanenta...big grinbig grinbig grinbig grin...pace:X

| nichifor explică:

Multumesc celor ce au binevoit a-mi raspunde.