| Alex a întrebat:

E adevarat daca nu te duci la vot, primesti amenda?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu. Este alegerea fiecăruia. Și este un drept, nu o obligație (cel puțin din punct de vedere legal).

| ThePoet a răspuns:

Nu.

E dreptul tau sa mergi sau nu, dar eu te sfatuiesc sa mergi chiar daca faci vot nul(adica nu votezi cu nimeni). Si e valabil pentru toata lumea care se gandeste asa. Voi va credeti inteligenti de acasa si credeti ca nu puteti schimba nimic cu votul vostru.
Iti spun eu care e riscul tau. Daca stai acasa ca prostul poate ca cineva o sa iti afle identitatea si sa se foloseasca de ea pe ultima suta de metri la vot. Asa ajung hotii la putere, pe spatele nostru.

| Speedmafia a răspuns:

NU
fiecare face ce vrea