| AlexDorinel a întrebat:

E gata? Pica guvernul?

Barna a anunțat pe Facebook ca strânge voturi pentru motiune de cenzura. PSD și AUR sigur o sa voteze, poate și unii oameni ai lui Orban.

Și dacă pica, guvernul următor o sa fie cu doar pnl-udmr sau o sa fie trio-ul "desteptilor" PSD-AUR-USR?

Eu sper ca USR sa nu mai aibă nici o funcție în tara asta, e condus de Dan Barna ala care când vorbește clipește de 50 ori pe secunda, se vede ca spune numai minciuni. Cițu măcar știe sa vorbească.

27 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si daca pica sau nu pica de ce ar trebui sa ne pese, niste nenorociti vor fi inlocuiti cu altii!

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si lei ai tu cu politica mai bine? Cati ani ai?

| Mosotti a răspuns:

Nu pica nici un guvern.

| Cretinul112 a răspuns (pentru Mosotti):

Esti sigur? Pica citu si vine Orban.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Cretinul112):

Nu pica, e o lupta interminabila aiurea intre ei ca fiecare vrea totul, si oricum si daca pica si vine alalalt, e tot aia pentru noi, nu se schimba nimic in bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si aia ne indatora, insa astia au facut-o mai mult si au aruncat preturile in aer.
Si asta pentru ca e o regula, liberalismul si tot ce e de dreapta e doar pentru bogati, NU tine niciodata cu omul de rand, asta e doctrina, deci cine stie asta, stie ca din start o sa fie rau cu liberalii sau cu orice partid de dreapta.

Lumea a fost avertizata de dinainte de decembrie de ceilalti, ce vor face liberalii daca vin, cu preturile, a inteles careva? Si exact asta s-a intamplat.

| Cretinul112 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Citu s-a sinucis politic. Macar Orban era calculat.

| Mosotti a răspuns (pentru Cretinul112):

Ce era calculat Orban? A fost la putere pana in dec 2020 din nov 2019, ce a facut el bun de cand a venit?
Ca pana la urma la asta ne rezumam, la rezultate, care din ei au facut si ce au facut ei bun pentru oamenii de rand?!

| Cretinul112 a răspuns (pentru Mosotti):

Daca era Orban in locul lui Citu, nu ar fi intrat in conflict cu USR.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Cretinul112):

Si cu ce ne ajuta pe noi ca nu intra in conflict cu USR? Ca pe noi ce ne int, sa ne fie bine, si atat timp cat e mai rau si cu Orban (cat a fost) si cu Catu, nu conteaza nimic altceva.

| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Daca e asa de treaba, ce a facut bun pana acum pentru noi Catu? A venit in decembrie si din ian s-a scumpit curentu de te-a spart, si altele.
Adica cand zici ca e de treaba, trebuie sa stii si de ce, daca nu poti spune de ce, inseamna ca zici asa fara sa stii ce si cum.

| gabicoo a răspuns:

Cuie Mâtzu e un asasin economic (Am mai avut unul la conducerea guvernului între 1991-1992: Teodor Stolojan). Trebuie să plece! Știe să vorbească. Vorba lui e multă dar goală! La fel ca împrumuturile lui cu dobândă negativă. Adică dăm înapoi mai puțin decât împrumutăm = treaba asta a văzut-o doar el și măsa cu ochiul ei de sticlă (sper că știi bancul).

Ce se întâmplă acum e rezultatul războiului pe viață și pe moarte dus între taberele din PNL.
Scopul circului (fără pâine) oferit de media dâmbovițeană e următorul: Câtzu să plece și va pleca, Orban să rămână președinte PNL și la Cameră, coaliția să se refacă și prim ministrul să fie de la USR. Iar Klaus ciocu mic!
PSD nu cred că va vota moțiunea, iar "pifanii" de la AUR mai au de învățat!

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru AlexDorinel):

PSD va înainta propria moțiune! Nu au interes să demită guvernul pe moțiunea USR + AUR + aripa Orban din PNL! Dacă îl demit vor să o facă pe moțiunea lor! Nu se bagă în jocul celor trei de mai sus!
Și PSD nu e prieten cu AUR. Amândouă sunt partide de opoziție și atât! Păcat de AUR că se bagă în troaca plină de lături a celor de la putere. Dar cum am scris mai sus : sunt "pifani"! Mai au de învățat!

Răspuns utilizator avertizat
| Cretinul112 a răspuns:

O sa pice Citu pana la urma. Dar ramane coalitia cu Orban premier.

| IAR a răspuns:

Sper sa nu vina unul mai rau ca Citu si sper ca Barna sa nu ocupe o functie de ministru sau premier.
Se apropie alegerile de aia fac motiune de cenzura, sper sa nu ne pregateasca surprize "placute" astia.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Tu ai atat de multe pareri despre oameni si politica. bine ca nu ai drept de vot ca probabil ai stampila de 15 ori un singur buletin

| IAR a răspuns (pentru suntserios):

Eu nu inteleg ce nu-ti convine tie, esti cumva fan USR?
Fiecare om are parerea lui legata de un partid, nu-ti convine, jet de aici.

| suntserios a răspuns (pentru IAR):

Pai normal ca sunt fan USR, momentant e singurul partid care are un minim de decenta. Nu au ei performante, da au un minim de decenta.

Si daca fiecare are parerea lui tu de ce nu ma lasi sa o am pe a mea?

PS. Vezi ca Dorinel are 15 pareri, toate diferite si toate la distanta de 3 zile.

| Monst a răspuns:

Nu o sa pice guvernul atat de usor toti sunt la fel indiferent de culoare sau partid niste lepre nenorocite