| anonim_4396 a întrebat:

E grav daca mi-am pierdut certificatul de nastere? E greu de obtinut altul?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-i asa de grav, poti obtine un duplicat, de la starea civila a primariei care l-a emis. Te costa cca 100 de lei.

| ziftode a răspuns:

Nu!
te duci la cea mai apropiata primarie cu buletinul
daca nu ai asa ceva, atunci trebuie sa te duci la primaria care a emis prima oara (primaria de care apartii cand te-ai nascut) si acolo nu stiu, ca nu am avut decat problema de mai sus, presupun ca o sa te intrebe dedulce!

Răspuns utilizator avertizat