| aDEeLAa a întrebat:

E legal sa denigrez un produs de la o firma cunoscuta printr-un video in care sa povestesc experienta mea neplacuta si cat de naspa mi se pare produsul, apoi sa incarc video pe Youtube?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este ilegal daca expui experienta ta cu acel produs.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu pățești nimic! Am văzut atâta lume făcând asta...

| DaniTDCI a răspuns:

Nu incerca sa reproduci ceea ce a facut bucharestbike. daca recurgi la asa gesturi poti fi dat in judecata pentru calomie

| aDEeLAa explică (pentru DaniTDCI):

Nu stiu despre ce vorbesti, nu stiu cine e bucharestbike

| MentulaMagna a răspuns (pentru DaniTDCI):

Si eu tot la Marius m-am gandit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că te referi la un review, nu cred că are nimic din moment ce muuuuuulți au făcut review-uri negative și nu au pățit nimic... Ce dracu îți zici opinia numai

| aDEeLAa explică (pentru anonim_4396):

Da, un fel de review... Asa ma gandesc si eu, dar ma intereseaza din punct de vedere legal, daca e ok.

| Rouyou a răspuns:

Atâta timp cât aduci dovezi concrete despre calitatea proasta a produsului nu e nici o problemă, esti consumator si ai dreptul sa reclami produsul ca fiind unul de slaba calitate.
Dacă este vorba de ceva ce poate fi consumat de către organismul tau întreba-te dacă ai vreo alergie la ceea ce contine.
Dacă este doar pentru ca ai o ura pe producator mai bine abtine-te nici tie nu ti-ar plăcea să se spună minciuni care sa te denigreze.
Dar este fără nici o problemă acea denigrare dacă ai dovezi clare.