| Jurca_Dani_1985 a întrebat:

E legal sa detii o arma airsoft? sau trebuie inregistrata undeva?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Armele airsoft sunt prevazute in Anexa la Legea 295/2004, la Categoria E - Alte categorii de arme şi dispozitive neletale si nu necesita nici o inregistrare, singura conditie este sa ai varsta de 18 ani.

| AndreiBalan a răspuns:

Din cate am auzit e legal sa detii una deoarece nu e practic o arma si mai mult o jucarie! Poti cauta mai mult pe internet sau pe YouTube, era un canal "Airsoft 6" sau ceva de genu.Este in romana si acolo vezi totul despre armele airsoft!

| Jurca_Dani_1985 explică:

Super... Multumesc happy