| MAIA18 a întrebat:

E legal sa pun camera de luat vederi la apartament la usa la bloc?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da

| Emma30555 a răspuns:

Nu vad cu ce te încurcă. Cred ca e bine sa fie o camera, se pot preveni multe. De ce ar fi ilegal?

| PersonajFictiv a răspuns:

Trebuie sa fie de acord toti vecinii cu asta daca tu o sa fii ala care ii supravegheaza, plus ca s-ar putea sa ai nevoie si de anumite acte.
Poti merge la primarie sau politie sa ceri informatii despre asta, iar ei trebuie sa te indrume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un vecin și-a pus lângă ușă, dar e plasată să vadă cine intră și cine iasă și nu cred că e legal asta! Dacă își punea doar să vadă ușa lui, nu avea nimeni nimic de comentat.

| MAIA18 explică (pentru anonim_4396):

Daca pune camera in interiorul apartamentului poti vedea cine intra si cine iese pe usa?

| noname2021 a răspuns:

La usa ta da.