| AlexDorinel a întrebat:

E legal sa trimit email uri foarte multe si foarte dese, si e legal sa folosesc un vpn?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de continutul mesajelor. Daca nu comiti vreo infractiune (santaj, amenintare, etc), vreo contraventie sau alte fapte care sa atraga raspunderea delictuala si nici nu sunt spam atunci nu este ilegal sa trimiti cate mesaje vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cel mai probabil te vor baga la spam si nu vor mai primi alte mesaje de la tine. Cat despre vpn, e ilegal sa faci chestii ilegale cu el, dar e legal sa-l folosesti.

| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Asta înseamnă câteva mail uri pe zi. Multe mail uri înseamnă miii. Și da e legat. Emagul cred ca trimite sute de mii de mail uri pe zi

| Ioandelasal a răspuns (pentru AlexDorinel):

Este un mesaj in regula, bineinteles daca este bine intentionat si ocul respectiv chiar necesita aceasta.

| Ineys a răspuns:

Vrei sa-i trimiti tatalui tau mail sa-i amintesti de netul ala de 1 GB?

Răspuns utilizator avertizat
| CarcotasulVesel a răspuns:

Cat timp nu sunt ilegale (amenintari, santaj, etc.) poti sa faci si spam, sa trimiti zece mii de mail-uri pe minut daca poti sa le trimiti (ai unde, ai server care sa accepte asa ceva, etc.)... spam-ul NU e ilegal!

nu exista nici o lege impotriva vpn-ului, asta merge pana la chestii ilegale mici de gen sunt intr-o tara IMBECILA, cum ar fi Anglia, unde e interzis sa fac t0rrenti, asa ca fac VPN si fac t0rrenti prin VPN (de ce Anglia IMBECILA, simplu, au bagat la inchisoare un amarat de student ca facea t0rrenti, adica nu au destui teroristi de prins, trebuie sa fie IMBECILI si sa distruga viitorul unui tanar doar ca sa demonstreze cat de IMBECILI sunt)
si nu e ilegal DELOC sa folosesti mama tuturor VPN-urilor numit tor, unde o sa dai peste o tona de chestii ilegale pe dark web, pentru ca nu poti fi prins, si poti chiar sa postezi articole pe wikileaks (daca le ai) prin tor si nu o sa fii prins, iar tor e facut de CIA (noooo SHlT) pentru agentii lor, insa a trebuit sa fie facut public, pentru ca altfel, oricine cu un server tor stia sigur ca agenti CIA comunicau prin serverul lui

| SuNaM a răspuns:

Dacă dai prea multe și prea multe vei fi băgat la flooding adică făci spam. Și încarci sarverul... Depinde și cât de mult scrie. Cu cât scris mai mult cu atât mai mica șansă se flooding. E legal sa folosești vpn dar dacă intri pe deep web (de exemplu) cu el și nu e unul bun, se poate întoarce împotriva ta pentru ca rețeaua de net poate oricând accesa. Nu pot accesa alții dar providerul de net, da... Recomand nord vpn și îți zic sa te ferești de alea gratis gen proton sau mai. Știu eu ce japite de vpn uri.Succes

| vinoACASAcuMINE a răspuns:

Normal, doar sa nu faci spam. (sa nu trimiti la 6000 de persoane odata)

| wawadkaods a răspuns:

Poti trimite si 100000 de mailuri folosind un.php cu o alta adresa si bagata intr-un website si apoi executat, ca nu te prinde nimeni