| Flavianadx a întrebat:

E legal sa urci cu bicicleta in autobuz, in Bucuresti?
Odata am vazut pe unul de la Food Panda ca a urcat cu bicla in stb.
Mersi

5 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Te-a deranjat cu ceva?
Dece sari la câtul omului
poate ca are 6 copii acasa si are o sotie bolnava de diabet care nu poate munci si el castiga 70 lei / zi in care incearca sa se incadreze sa plateasca gradinita inot mancare cresa camin scoala pentru copii
si chirie si intretinere

tu bine merci esti intretinut de bunci traiesti din pensia lor ca befterul

dar altii incearca si ei cum pot să pună o pâine la copii pe masa

crezi ca de bine alearga ei cu bicicleta prin oras ca sa mai slabeasca cateva kilograme

sau penteu ca sa siba cum sa supravietuiascaa in tara aceasta in care nu se mai gaseste absolut nimic de munca

| Flavianadx explică (pentru zilog):

N-am nimic cu omul... oricum nu merg cu autobuzul. Intrebam si eu daca e legal, ca poate o sa am nevoie vreodata sa merg pe o distanta mai mare cu bicla, si vreau sa stiu.
De ce sari la gatul meu? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Flavianadx):

Lasa-l ca abereaza, mai scrie si gresit, m-am chinuit sa deslusesc unele cuvinte.

| Flavianadx explică:

Hmm... pacat. Ciudat ca in metrou este permis, in timpul saptamanii dupa ora 20 si in weekend.

| c0pil1n a răspuns:

Categoric nu.