| FilipJicha a întrebat:

E nevoie neaparat de atestat pentru a lucra ca paznic?

6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu este nevoie, dar atestatul ala te ajuta foarte mult, iar spilul este ca dupa ce te angajezi nu mai ai timp sa il iei. Fa treaba ca lumea, ia intai atestatul, daca situatia ta nu ti-a permis mai mult, macar paza sa o faci bine. Deasemenea, firma iti poate cere atestat, daca e mai rasarita. Pierzi bani si ocazii sa castigi bani daca faci paza fara atestat.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru Joker3134):

Nu, nu este de loc o meserie usoara. Programul este lung, drepturile paznicilor sunt mereu incalcate, caci sunt slab calificati si usor de inlocuit, raspunderea e mare, vin raufacatori si boschetari cu tot felul de smecherii ca sa intre in obiectiv, iar cand nu se intampla nimic, este plictisitor. De ce te-ai gandit ca ar fi usoara? Usoara e munca calificata.

Răspuns utilizator avertizat
| Kogaion a răspuns:

Da.

| badasssead a răspuns:

Nu, poti aplica fara atestat. poti exprima motivatia pentru care o faci si de ce esti potrivit pentru acest lucru angajatorului.